Knyginėjimai. Trumpai | Tamsių istorijų kupinos knygos | Alma littera
„Delfi“ laidoje „Knygynėjimai. Trumpai“ svečiuojasi „Delfi Kultūra“ redaktorė Jūratė Žuolytė. Šį kartą dėmesio centre – šiurpinančios istorijos visiems, pasiilgusiems oda bėgančių pagaugų.
Jason Rekulak „Paslaptingi piešiniai“ (vertė Aidas Jurašius).
Melori Kvin – 21-erių metų mergina – gauna pasiūlymą dirbti aukle. Prižiūrimas penkiametis berniukas Tedis atrodo mielas, sukalbamas ir turintis talentą piešimui. Melori vis grožisi jo piešiniais, kol pastebi, kad viename iš jų pavaizduotas vyras, miške tempiantis moters kūną. Berniuko tėvai į tai numoja ranka, tačiau jo piešiniai kasdien tampa vis baisesni. Auklė pradeda įtarti, kad prie to prisideda antgamtinės jėgos. Ar pavyks jai suprasti piešinių prasmę? O gal tai padės išsiaiškinti prieš dešimtmečius įvykdytą žmogžudystę?
Pedro Almodóvar „Paskutinis sapnas“ (vertė Eglė Naujokaitytė).
Pedro Almodóvaras – ispanų kino režisierius, kuris pagaliau išbandė ir rašytojo rolę. Knygoje „Paskutinis sapnas“ menininkas sutalpino net 12 istorijų. Pats režisierius įvardija, kad tai fragmentinė jo biografija, turinti ir nemažai siurrealistinių detalių. Istorijose skaitytojas ras visko: meilės literatūrai, humoro bei eksperimentavimo su žanrais. „Paskutinis sapnas“ – lyg žaidimas – niekada nežinai, kuri istorija yra tikra, o kuri – rašytojo fantazijos vaisius.
Nino Haratischwili „Šviesos stygius“ (vertė Vilija Gerulaitienė).
Nino Haratischwili knygoje „Šviesos stygius“ supažindina su Sakartvelu ir jo žmonių istorijomis, kurios neretai – tragiškos. Skaitytojai yra nukeliami į 1987-uosius, kai šalyje jau jautėsi laisvės skonis. Nei karas, nei ekoniminė blokada, nei gatvių mūšiai nepalaužia trijų merginų draugystės. Tačiau viskas dūžta į šipulius, kai viena jų miršta.
2019-aisiais merginos susitinka Briuselyje, prarastosios draugės fotografijų parodoje. Nuotraukos pasakoja Sakartvelo bei jų pačių draugystės istoriją. Skaitytojas išgyvena nepaprastą kelionę po šalies istoriją, karą, revoliuciją ir vilties teikiančius šviesos spindulius, o kartais – ir tos šviesos stygių.
Plačiau apie kiekvieną iš šių knygų J. Žuolytė papasakojo „Delfi“ laidoje. Kviečiame žiūrėti!