Knyginėjimai. Trumpai | Praktiškos literatūros naujienos | Alma littera

2024-05-14
Knyginėjimai. Trumpai | Praktiškos literatūros naujienos | Alma littera

 

„Visos šios knygos skatina nurimti ir į gyvenimą pažvelgti paprasčiau“, – sako literatūrines naujienas laidoje „Knyginėjimai. Trumpai“ pristačiusi „Delfi“ Kultūra redaktorė Jūratė Žuolytė. Ko galime išmokti iš šių kasdienybėje praktiškai pritaikomų knygų?  

 

Amos Clifford „Miško terapija“ (vertė Liudmila Monkevičė).

Pasisemti energijos įmanoma net iš automobilių stovėjimo aikštelėje augančio medžio. 

Norint pagerinti savo emocinę ar fizinę savijautą nebūtina vykti į mišką. Tačiau, jei ruošiatės kelionei į gamtą, nepamirškite su savimi pasiimti ir naujausios A. Clifford knygos „Miško terapija“. Joje rasite praktiškus patarimus, kaip pasisemti teigiamų emocijų būnant gamtos apsuptyje. Jau po vienos miško terapijos yra pastebimi teigiami savijautos pokyčiai – tereikia viską atlikti pagal kūrinyje nurodytus žingsnius!

 

KC Davis „Kaip prižiūrėti namus, kai skęsti“ (vertė Živilė Andriūnienė).

Ar netvarka jūsų namuose dažnas svečias? „Nesijaudinkite, namai neprivalo būti tobulai tvarkingi. Svarbiausia – psichologinė sveikata, o ne namų blizginimas“, – sako knygos „Kaip prižiūrėti namus, kai skęsti“ autorė KC Davis.

Ji užrašė praktinius patarimus, skatinančius nepersistengti ir prisitaikyti prie savo kasdienių įpročių. Turite kėdę ant kurios visada sumetate drabužius? Pasikabinkite toje vietoje jiems maišą! Užmirštate rūšiuoti skalbinius? Nerūšiuokite, skalbkite juos kartu šaltame vandenyje! Skirkite daugiau laiko sau bei artimiesiems. Juk namai turi tarnauti mums, o ne atvirkščiai.

 

Saulius Jasionis „Gamtinis daržas“.

Perskaitę S. Jasionio knygą bazilikų auginti neišmoksite. Mat autorius visuomet skatindavo puoselėti senąsias tradicijas ir atsigręžti į mums istoriškai artimus augalus: bulves, agurkus, pomidorus, ridikėlius ir t.t.

Tačiau knygoje rasite patarimų, kaip mažiausiomis pastangomis iš daržo išgauti didžiausią naudą. Svarbiausia – nesijaudinti dėl lysvėje išdygusių kitų augalų ar užklydusių laukinių gyvūnų. Ir nors „Gamtinis daržas“ – gana kontraversiškas kūrinys, kuriam pritaria ne visi daržininkai, tačiau svajojantys į šią sritį žiūrėti paprasčiau jame atras tikrą patarimų lobyną!

 

Eglė Juzumas „Mano vaikas valgo viską“.

Ar pirkdami maisto produktus einate iš proto skaitydami etiketes ir ieškodami ekologiškiausių prekių?

Rašytoja, žurnalistė, fotografė, tinklaraštininkė Eglė Juzumas sako, jog svarbiausia – kokybiškas, bet ne ypatingai brangus ar itin retai randamas maistas. O jį tinkamai paruošus vaikai valgys viską! Įdomu ir tai, jog knygoje receptai išdėstyti mėnesių eigos tvarka. Pavyzdžiui, atsivertę gegužę, rasite tokius receptus, kuriems paruošti reikės kaip tik tuo metu užderėjusių daržovių.

Pasiklausykite naujausios „Knyginėjimai. Trumpai“ laidos ir susipažinkite su praktiškomis ir kasdien pritaikomomis literatūros naujienomis!

 

Susijusios knygos