Knyginėjimai. Trumpai | Įtraukiantys skaitiniai šventiniam laikotarpiui | Alma littera
Šį kartą „Delfi Kultūra“ redaktorė Jūratė Žuolytė į laidą „Knyginėjimai. Trumpai“ atvyko nešina knygomis, padėsiančiomis atsipūsti nuo šventinio šurmulio. Galbūt atrasite artimą sau?
Bruce Hood „Septynios laimės pamokos“ (vertė Ieva Sakalinskaitė).
Bristolio universiteto psichologijos profesorius Bruce Hoodas atveria duris į gerovės pasaulį ir knygoje dėsto tai, kas iš tiesų svarbu. Tai knyga, padėsianti atrasti ilgalaikę laimę ir džiaugsmą.
Morgan Housel „Apie tai, kas nesikeičia“ (vertė Jūras Barauskas).
Amžinos pamokos apie riziką, galimybes ir gerą gyvenimą. Knygoje aprašytos 23 istorijos ir situacijos, kuriomis norima parodyti, kad tam tikri dėsniai ir reiškiniai nesikeičia. Todėl svarbiau koncentruotis į juos, o ne į prognozes, kurios ne visada pasitvirtina.
Tania Pjankova „Raudonųjų skruzdžių amžius“ (vertė Donata Rinkevičienė).
Ukrainietės psichologinis romanas pasakoja apie dviejų moterų gyvenimus 1932-1933 metų holodomoro metu. Viena jų – pamažu miršta nuo bado, o kita – nuo persivalgymo. Knygoje subtiliai atskleidžiami laikotarpio siaubai ir primena, kad raudonosios skruzdės neišnyko iki šiol.
Thomas Schlesser „Monos akys“ (vertė Lina Rimkuvienė).
Dešimtmetė paryžietė Mona valandai praranda regėjimą. Senelis suskumba jai parodyti kiek įmanoma daugiau pasaulio ir su anūke kuria ryšį vaikščiodamas po muziejus bei pasakodamas apie garsiausius meno kūrinius.