Knygą parašiusi dainininkė Jurga Šeduikytė: „Ar kada nuo stogo žvelgėte į savo sielos gelmes?“

2021-07-21
Knygą parašiusi dainininkė Jurga Šeduikytė: „Ar kada nuo stogo žvelgėte į savo sielos gelmes?“

Savo bičiulius ir pažįstamus atlikėja Jurga Šeduikytė bei psichologas Gintaras Šmatavičius pakvietė ant vieno iš sostinės stogų – taip bendraautoriai nusprendė pristatyti pavasarį išleistą savo knygą „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“.

„Ar kada matėte, kaip Vilnius atrodo nuo stogo? Ar kada nuo stogo pažvelgėte į savo vidaus gelmes ir pripažinote, kokie gražūs ir geri esate, nepaisant visų netobulumų?“ – klausia Jurga. Liepos 15-osios pavakarę, ji savo dainų ir knygos gerbėjus pakvietė į susitikimą.

Jurgos knygos, kurią išleido leidykla „Alma littera“ pristatymas ir pirmasis psichologijos klubo „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ susitikimas vyko viršutinėje viešbučio „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ terasoje.

Besižavintys dainininkės kūryba iškart pastebėjo – knygos pavadinimas „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ skamba taip, kaip ir eilutė iš dainos „Nebijok“, skambėjusios ir vasarišką pristatymo vakarą. Dainos žodžiai atspindi skirtingas autorių perspektyvas – pirmoji pavadinimo dalis tarsi atspindi Jurgos požiūrį, o antroji – psichologo G. Šmatavičiaus.

Tiesa, šis patikino, kad nuo stogo atsiveria platesnė perspektyva, nors jis ir atstovauja labiau žemišką pusę: „Mano darbas nėra nuleisti ant žemės – noriu išmokyti žmones tvirtai stovėti, kad vėliau jie pakiltų aukščiau.“

Jurga ir Gintaras pasakojo apie tai, kaip gimė knyga, atsakinėjo į klausimus, o keletą pirmųjų, kurie registravosi iš anksto, po knygos pristatymo pakvietė į uždarą klubo pasimatymą. Jame dalintasi savo laimėmis ir baimėmis. „Psichologas Gintaras išklausė, o aš padėjau išdrįsti“, – po renginio sakė dainininkė. Ji neslepia, kad ir pati knygoje pažino save kitokią – be kaukių ir šarvų, trapią, jautrią ir pažeidžiamą.

„Savo patirtimis ji pasirengusi dalintis su kitais,“ – štai kodėl Jurgai ir knygos bendraautoriui kilo mintys knygos gerbėjus suburti į to paties pavadinimo psichologijos klubą. „Tai nebus grupinė terapija, - pasakoja G. Šmatavičius – Į klubą kviečiame žmones, kuriems, kaip ir Jurgai, yra svarbūs klausimai apie gyvenimo tėkmę ir joje kartu su mumis plaukiančius žmones.“

„Džiaugiuosi, kai matau jautrią žmogaus prigimtį, kurios nepaslepia liūdesys, vargas ar aštrūs žodžiai. Kaukė nėra nieko baisaus, kartais ji padeda išgyventi, tačiau mums būtinas laikas, kai galime ją nusiimti, pasidėti ir pabūti savimi“, – sako Jurga. 

Daugiau knygos pristatymo akimirkų - galerijoje. 

Susijusios knygos