Atskleistos pirmosios animacinės juostos „Kakė Makė: mano filmas“ detalės: pasirodė anonsas, paaiškėjo, kokios įžymybės įgarsino personažus

2023-03-23
Atskleistos pirmosios animacinės juostos „Kakė Makė: mano filmas“ detalės: pasirodė anonsas, paaiškėjo, kokios įžymybės įgarsino personažus

Balandžio 21 d. šalies kino teatrus pasieks lietuviškas filmas visai šeimai „Kakė Makė: mano filmas“. 75 minučių trukmės animacinis pasakojimas nukels žiūrovus į dar nežinomus Kakės Makės stebuklingo pasaulio kampelius ir papasakos apie šešis Kakės Makės nuotykius, įdomius ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir tėveliams. Filme pasirodys pažįstami veikėjai: Kakė Makė, Netvarkos nykštukas, monstrai Mamaisa ir Nanaisa, ir kiti. Savo balsus herojams paskolino žinomi Lietuvos aktoriai ir dainininkai: Giedrius Savickas, Ineta Stasiulytė, Vaidotas Valiukevičius, Džiugas Siaurusaitis.

Kultinės knygos įkvėpė animacinę Kakės Makės visatą

Animacinį filmą „Kakė Makė: mano filmas“ įkvėpė rašytojos Linos Žutautės knygų istorijos, todėl juostoje Kakė Makė žiūrovai sužinos, kodėl draugystė yra svarbi, kas nutinka, kai nesivalai dantų, kodėl pabėga ausys, ką reikia padaryti, kad į gimtadienį ateitų magiško pasaulio svečiai, kaip laikinai priglaustas augintinis tampa šeimos nariu ir kodėl nereikia bijoti tamsos. Be to, veikėjai susidurs su naujais iššūkiais, dainuos, keliaus į Dantukų fėjos pilį, užburtą pelkę ir mišką, iš kurio sklinda kepamų sausainių kvapas, o kai kurios istorijos net nukels veiksmą į žvaigždes. Bus atskleistos naujos detalės apie jau pažįstamus personažus, pavyzdžiui, pirmą kartą paaiškės, kokie Kakės Makės tėvų vardai.

„Knygose Kakė Makė gyvena jau trylika metų. Šio personažo knygų visata pakeri ir tampa kasdiene drauge vaikams ir jų aplinkai: tėvams bei, mūsų žiniomis, ugdytojams priešmokyklinėse įstaigose. Kakė Makė yra fenomenali savęs ir pasaulio atradėja, ji – vaikystės simbolis, su kuriuo nesunku tapatintis. Matydami šiuolaikinių vaikų ir tėvų poreikius nusprendėme kurti audiovizualinį turinį ir plėtojame įvairias jo formas skirtingose medijose. Filmu norime priminti, kad kiekvienas asmuo, o ypač vaikas, gali būti kūrėjas. Todėl filmo idėja ta, kad Kakė Makė pati kuria savo filmą. Tikimės, kad vaikus įkvėps drąsus mylimo personažo noras ir pastangos. Šis filmas yra apie beribį vaikų vaizduotės pasaulį ir jo egzistavimą ne tik mintyse, bet ir gyvenime. Tikiu, kad vaikai žiūrėdami greitai atpažins šią idėją, o tėvus pakviesime matyti vaiko akimis ir atrasti jų pačių vidinį vaiką“, – sako „Kakės Makės“ prekių ženklo atstovė Simona Krasauskienė.

Filmas pritaikytas vaikams, bet tėveliai irgi nebus pamiršti

Kaip pasakoja filmo režisierius ir filmą kūrusios animacijos studijos „MeinArt“ vadovas Meinardas Valkevičius, pasitelkus 2D stilistiką, primenančią ranka pieštas iliustracijas, sukurta visa Kakės Makės visata.

„Sukūrėme pasaulį, kurį bus ypač įdomu tyrinėti milžiniškame ekrane. Vienas svarbiausių filmo akcentų – jo spalvų paletė. Siekėme, kad kiekvienas kadras atrodytų kaip gimtadienio atvirukas! Tuo gali įsitikinti ir filmo anonso žiūrovai. Antras svarbus aspektas – Kakės Makės ir kitų herojų jausmų perteikimas. Čia pasitelkėme ne tik judesius, veido išraiškas, profesionalų įgarsinimą, bet ir daineles. Filme skambės ir jau didelio pasisekimo sulaukusios Kakės Makės dainos, ir visiškai naujos dainelės, kurias išgirdę žiūrovai tikrai nenuobodžiaus ir galės kartu šokti bei dainuoti“, – pasakoja M. Valkevičius.

Filmo tempas ir istorijų trukmė pritaikytas mažiesiems žiūrovams. Filmas suskirstytas į šešis Kakės Makės nuotykius, kurių siužetą sekti lengviau, nei stebėti nuoseklų ilgametražio filmo pasakojimą. Tiesa, nebus pamiršti ir tėveliai. „Iš Kakės Makės tėčio ir mamos perspektyvų atskleidėme tai, ką išgyvena tėvai, susiduriantys su vaiko auginimo džiaugsmais ir rūpesčiais. Filme užkoduota nemažai naudingų žinučių lengvesnei tėvystei. Be to, neabejojame, kad kai kurios situacijos prajuokins ne tik vaikus, bet ir ne vieną mamą ar tėtį“, – patikina pašnekovas.

Filmas sukurtas per rekordiškai trumpą laiką: dirbo ir animatoriai iš Ukrainos ir Lenkijos

Kuriant animacinę juostą „Kakė Makė: mano filmas“ dalyvavo didelė komanda: nuo knygų autorės Linos Žutautės, animacijos ekspertų, šeimos ir vaikų psichologų, tarptautinių konsultantų iki įvairaus amžiaus vaikus auginančių tėvų, gyvenančių įvairiose pasaulio vietose. „Svarbiausia – turinį nuolat testavome rodydami savo tikslinei auditorijai ir stebėdami jų reakcijas, kalbėdamiesi su jais. Atsižvelgėme į tarptautinio turinio tendencijas, aktualias temas, stilizavome personažus ir istorijas, bet išlaikėme DNR – tai, kas jau šiandien yra menas – „Kakės Makės“ knygas“, – sako prekių ženklo atstovė S. Krasauskienė.

Kaip pasakoja režisierius M. Valkevičius, „Kakė Makė: mano filmas“ kūrimo darbai truko rekordiškai trumpai, tik vienus metus, o kuriant filmą pasitelktos ir animacijos komandos iš Lenkijos ir Ukrainos. „Per savaitę vienas animatorius suanimuoja tik apie 20–30 sekundžių filmo, o kai kurias scenas turėjome perdaryti net 10 kartų, kad jos geriau atitiktų mūsų siekiamą rezultatą. Jeigu dar pridėtume Kakės Makės knygų adaptacijos darbus, konsultacijas su psichologais, kadruočių, iliustracijų piešimą ir kompozitorių darbą, išeitų, kad diena iš dienos visus metus prie šios juostos dirbo didžiulė komanda“, – pasakoja pašnekovas, kūręs filmą drauge su savo komanda ir scenarijaus autoriais Monika Juzonyte ir Laurynu Kaminsku, filmo dailininke Gabija Visockaite.

Atskleidžiamos temos – aktualios bet kurio amžiaus šiuolaikiniam žmogui

M. Valkevičius pažymi, kad didžiausias iššūkis kuriant filmą buvo atskleisti herojų istorijas, jų svajones ir tikslus. „Pats auginu du vaikus, kurie yra Kakės Makės gerbėjai, tad norėjosi pasakoti istorijas taip, kad jos būtų tarsi negirdėtoms. Tikiu, kad filmo pagrindinė žinutė svarbi ir suaugusiesiems – Kakės Makės vaizduotė yra jos gyvenimo variklis, tad viskas, ką galime įsivaizduoti, yra įmanoma. Nebijokime imtis netikėčiausių iššūkių ir leiskime vaizduotei vesti mus į priekį“, – sako pašnekovas.

S. Krasauskienė akcentuoja, kad šio filmo sukūrimas – vienas didžiausių tokio pobūdžio projektų, įgyvendintų Lietuvoje pastaruoju metu: „Kaip komanda dėjome maksimalias pastangas ir kompetencijas, kad turėtume geriausią įmanomą rezultatą, kuriuo labai tikime ir linkime jį patirti ne tik Kakės Makės esamiems gerbėjams, bet ir tiems, kurie jos dar nepažįsta. Mūsų komandos tikslas – Kakės Makės visatą panaudoti kaip akseleratorių kiekvieno žiūrinčio asmens vaizduotės ir kūrybiškumo įkvėpimui. “

Susijusios knygos