Naujienos

Knygą pristatanti L. Šurnaitė: kai nori praryti gyvenimą dideliu kąsniu – imi springti

2019 11 07

Knygos rašymo procesas pareikalauja nemažai jėgų, tačiau lygiai tiek pat praturtina – suteikia ne tik realizacijos, bet ir kūrybinį džiaugsmą. Su šia mintimi sutinka ir jau trečiąją savo knygą pristatanti žurnalistė Lavija Šurnaitė. Noras pasidalinti patirtimi, atrastomis gyvenimo tiesomis bei padėti kitiems lengviau ištverti užklupusius sunkumus paskatino autorę kartu su leidykla „Alma littera“ išleisti knygą „Pakeliui su savimi“. Joje  – ir asmeninės patirtys, ir patarimai, kur ieškoti šviesos, kai pastarosios, rodosi, net nesimato. 

„Pakeliui su savimi“ neria į gilesnius emocinius vandenis, kai susiduriame su netikėtais ir nelauktais iššūkiais – sunkiais išgyvenimais, netektimis, iširusiais santykiais, nesėkmėmis darbe, skyrybomis, gyvenimo džiaugsmo praradimais. Kai pajuntame ne tik teigiamų emocijų, bet ir skausmo, nevilties, ašarų, kančios, liūdesio skonį“, – pasakoja autorė. Knygoje ji aprašo ir savo, ir kitų artimų moterų patirtis, kažkada padėjusias įveikti sunkiuosius gyvenimo etapus.

Žmonių santykių svarbą pabrėžianti žurnalistė atvira – ir jos gyvenime būna tiek pakilimų, tiek nuopuolių. Svarbiausia suprasti, kad su savais rūpesčiais nesame vieni – nebijoti kreiptis pagalbos į artimus žmones, kalbėti apie savo skaudulius. Mat kokie skirtingi bebūtume, jaustis geriau mums padeda panašūs laimės receptai.

„Tai tarsi draugiškai ištiesta ranka, kai negera. Šios knygos pagrindas – atradimai, padedantys „kramtyti gyvenimą“. Jei nori jį tiesiog staigiai, it didelį kąsnį, nuryti, gali imti springti. Čia verta suvokti savo ribotumą – gerąja to žodžio prasme. Priimti mintį, kad spragtelėję pirštais visko neišspręsime. Leiskime sau pabūti silpniems, liūdniems, o tada susiimti ir toliau kiekvienam lipti į savo kalną“, – įžvalgomis dalijasi L. Šurnaitė.

Autorė pripažįsta – rašyti knygas ji ima pajutusi, kad gali pagelbėti kitoms moterims. Ne išimtis ir „Pakeliui su savimi“. Visgi šios istorijos pabrėžia ne tik individualią moterų stiprybę. Rašydama trečiąją knygą, L. Šurnaitė siekė priminti, kokia svarbi ir palaikanti yra moterų vienybė.

„Pasaulis būtų žymiai geresnis, jei moterys labiau mylėtų ir palaikytų vieną kitą, užuot tylomis save graužusios, kuri gražesnė, talentingesnė. Rašydama galvojau apie jas, bet mano knygos nedraudžiamos ir vyrams“, – juokiasi L. Šurnaitė.

Lavija Šurnaitė puikiai pažįstama tiek televizijos žiūrovams, tiek knygų skaitytojams. Ilgus metus žurnalistinį darbą dirbanti Lavija 2016 metais išleido pirmąją knygą „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“. Didelio skaitytojų dėmesio sulaukusi patarimų ir praktiškų įžvalgų knyga patraukė autorės nuoširdumu ir gebėjimų į pasaulį žvelgti optimistišku žvilgsniu. Įkvėpta skaitytojų palaikymo žurnalistė sėdo ir prie antrosios knygos „Optimizmo genas“ rašymo, o šiandien pristato ir trečiąją kūrinį „Pakeliui su savimi“.

L. Šurnaitės knygą „Pakeliui su savimi“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.