Renginiai

Knygų pristatymas „Mūsų nepalaužė. Partizanai.“

2020 02 21

Pristatymo metu bus aptariamos trys knygos apie partizanus – Laimos Vincės „Mūsų nepalaužė. Partizanų, ryšininkų, tremtinių, holokausto aukų ir jų šeimų likimai“, Vykinto Vaitkevičiaus ir Aistės Petrauskienės „Lietuva partizanų valstybė“ ir Renatos Šerelytės „Pro rūdijančià naktį“.
Laimos Vincės knyga „Mūsų nepalaužė“ gimė po ilgo ir kruopštaus jos darbo – 2007–2011 metais užrašytų partizanų, ryšininkų ir tremtinių išgyvenimų. Ji paliečia pačią vertingiausią žmogaus atminties dalį – atsiminimus ir padeda perprasti tragiškiausius XX a. įvykius išgyvenusių žmonių – lietuvių, žydų, vokiečių – patirtį.

Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius ir dr. Aistė Petrauskienė knygoje „Lietuva partizanų valstybė“ pateikia naują 1944–1953 m. partizaninio karo interpretaciją. Vaizdingai pasakojama, kas yra partizanai ir kokie buvo jų kovos tikslai. Knyga kupina naujų faktų, nežinomų gyvenimo istorijų, unikalių nuotraukų, niekada nelankytų paveldo vietų žemėlapių su koordinatėmis. Atversti šią knygą – tai atkelti iki šiol slėptą bunkerio dangtį ir leistis į nepaprastą kelionę.
Naujausio R. Šerelytės romano „Pro rūdijančià naktį” centre – šiuo metu itin aktualizuota lietuvių pasipriešinimo Tarybų sąjungos okupacijai tema. Romanas grindžiamas Antano Kraujelio, paskutiniojo Lietuvos partizano, kovojusio su ginklu rankose, biografijos faktais. Romanui sukurti, autorė kruopščiai rinkosi medžiagą ir atliko išsamią šaltinių analizę. Itin svarbus partizano dienoraštis, juo remiasi vienas romano naratyvų, atskleidžiančių istorinę tiesą, kuri ilgai buvo (ir tebėra) iškraipoma.
Renginį moderuos Andrius Tapinas, jame dalyvaus knygų autoriai.
Pristatymas ir autografai – Vilniaus knygų mugėje, „Litexpo” 5.1 salėje vasario 21 d. 17 val.
0001_img_1580_1584709358-6d08de50f1ccd07df8c52794c5c6e06f.jpg