Renginiai

Detektyvai lietuvių autorių romanuose

2020 02 21

Nors Lietuvoje detektyvo žanras yra tikrai mėgstamas, skaitytojai mieliau renkasi užsienio verstines knygas. Tačiau atsiranda lietuvių autorių, kurie drąsiai imasi detektyvo žanro. Trys detektyvo romanais debiutuojantys autoriai – J. Melnikas, J. Herlyn, J. Vilkevičiūtė kviečia į savo knygų pristatymus Vilniaus knygų mugėje.
Ilgą laiką siurrealistine proza bei fantastiniais romanais garsėjęs Jaroslavas Melnikas pristato skandinaviška dvasia persmelktą detektyvinį romaną „Adata“. Šiame kūrinyje susipina ir erotinės froidizmo šmėklos, ir žmogžudystė niūria dargana aptrauktame Vilniuje. Kūrinyje slepiasi daugybė dimensijų: čia persipina psichologinio trilerio, „fiziologinio“ romano, fantastikos ir intelektualiosios prozos elementai.
Jolita Herlyn – Lietuvoje žinoma meilės romanų autorė, pristato pirmąjį detektyvą „Žinau, kad nieko nežinau”. Romanas, kurį pati autorė vadina psichologiniu trileriu – apie praeities klaidas ir jų įtaką mūsų dabarčiai, kaltę, atleidimą, meilę, aistrą, išdavystę ir išlikimą žmogumi bet kokiomis sąlygomis.
Jolanta Vilkevičiūtė pristato meistriškai sukonstruotą detektyvinį romaną su meilės linija „Mirtis tarp žvaigždžių“. Norėdama suprasti, kaip ir kodėl mirė ar buvo nužudyta jos draugė Erika, Gabrielė pradeda aiškintis jų bendros praeities detales. Vaizdas, kuris galiausiai išsidėsto Gabrielei prieš akis, ne tik sukrečia, bet ir pakeičia visa jos gyvenimą. Kaip toli galima nueiti, norint susigrąžinti jausmus, kuriuos kėlė jau seniai mirusi mylima moteris?
Diskusiją moderuos Kristijonas Kaikaris.


Susitikimas su autoriais vyks Vilniaus knygų mugėje, „Litexpo” 5.3 salėje vasario 21 d. 16 val.


0001_detektyvai_1584704140-a101d4211a01255f603724194a2d1996.jpg