Naujienos

Populiarioji detektyvų autorė grįžta: pristato šiuolaikišką trilerį apie šeimos paslaptis

2017 09 11

Kultinė amerikiečių detektyvinių trilerių autorė Sandra Brown Lietuvos skaitytojams jau pažįstama – per keturis dešimtmečius trunkančią karjerą autorė parašė daugiau nei 70 knygų, iš kurių beveik pusė buvo išverstos ir į lietuvių kalbą. Naujausioje knygoje „Trintis“ S. Brown išlaiko jai būdingą įtaigų rašymo stilių ir skaitytojus įtraukia į intriguojantį pasakojimą apie paslaptingą žudiką, neįprastą teismo posėdį ir šeimą, atsidūrusią viso to dėmesio centre.

Rašytojos karjerą Sandra Brown pradėjo 1981-aisiais metais. Šiuo metu jos knygos yra išverstos į daugiau nei 30 kalbų ir jau ne kartą pateko tarp perkamiausių pasaulio knygų. Rekordinis skaičius – 60 autorės kūrinių yra įtrauktos į amerikiečių dienraščio „New York Times“ bestselerių sąrašą – perkamiausių knygų dešimtuką.

„Knygų klubo“ vadovė Vitalija Matusevičienė sako, kad detektyvai Lietuvoje taip pat yra populiarūs ir tokiais išlieka jau ne vieną dešimtmetį. Tačiau šiuolaikiniai skaitytojai iš jų tikisi ne tik mįslės ir jos įminimo, įtampos ir įtaigaus siužeto, bet ir dramos bei romantikos elementų.

„Žmonės mėgsta detektyvinius trilerius, kuriuose atskleidžiami asmeniniai žmonių santykiai. Todėl juose nusikaltimų tyrimų istorijas dažnai paaštrina greta vystomi pasakojimai apie žmonių meilės ryšius, keblius tarpusavio santykius ir tamsias šeimos paslaptis. S. Brown detektyvinis romanas „Trintis“ teikia dvigubą – intrigos ir romantikos pojūtį, o knygos personažai stebina aštriu protu ir drąsa“, – atskleidžia V. Matusevičienė.

Šiame S. Brown kūrinyje pasakojama apie Teksaso reindžerį Krofordą Hantą, kuris prieš ketverius metus palaidojęs savo mylimą žmoną, neteko vienintelės dukters globos teisių. Kiek vėliau, nusprendęs ją susigrąžinti, K. Hantas susidūrė su griežtais teisėsaugos gniaužtais. Šioje audringoje kovoje lemtingą vaidmenį atlieka teisėja Holė Spenser, kuriai pagrindinis herojus privalo pademonstruoti rimtus ketinimus susigrąžinti dukrą. Ambicinga ir savimi pasitikinti Holė savo ruožtu bendradarbiams ir viršininkui turi įrodyti, kad yra verta šio posto.

Knygoje „Trintis“ subtiliai atskleidžiama tarp pagrindinių veikėjų kylanti nepasitikėjimo, konkurencijos ir įtarimų kupina kova. Siužeto vingiai tampa dar labiau nenuspėjami, kai pačiame teismo įkarštyje į teismo salę įsiveržia kaukėtas bei ginkluotas užpuolikas ir pasikėsina į jaunosios teisėjos gyvybę.
„Autorė sukuria painią baimės ir nežinomybės atmosferą, tačiau tuo pačiu sugeba atskleisti žmogiškųjų santykių žavesį nusikaltimo fone. Detektyviniai romanai žavūs tuo, kad be visų tradicinių elementų, juose nemažai kultūrinio pasaulėvaizdžio, kalbama apie socialines, istorines ir ekonomines aplinkybes. „Knygų klubo“ skaitytojams siekiame pasiūlyti naujausias, įdomiausiais ir labiausiai įtraukiančius istorijas, todėl kiekvieną mėnesį pristatome išskirtinę galimybę konkrečią knygą įsigyti pirmiems. Populiariosios S. Brown detektyvinį romaną „Trintis“ mūsų klubo nariai išskirtinėmis teisėmis galės įsigyti jau rugsėjo mėnesį“, – pasakoja V. Matusevičienė.

Sandra Brown gimė 1948 metais Teksaso valstijoje ir baigė Teksaso bei Oklahomos universitetus. Rašytojos kelią S. Brown pasirinko gana vėlai – sulaukusi trisdešimties, o iki tol turėjo nemažai skirtingos veiklos – vaidino teatre, vadovavo kosmetikos parduotuvei, dirbo modeliu ir vedė televizijos laidą. Lietuvos skaitytojams S. Brown geriausiai žinoma kaip bestselerių „Skandalas“, „Be žodžių“ ir „Žemas slėgis“ autorė. Iš viso į lietuvių kalbą yra išverstos trisdešimt trys rašytojos knygos.

„Knygų klubas“, pirmoji oficiali knygų skaitytojų bendruomenė ir internetinis knygynas Lietuvoje, veiklą pradėjo 2003 m. Šiuo metu jis vienija daugiau kaip 100 000 narių, kurie informuojami apie knygų naujienas, turi galimybę įsigyti knygų pigiau ir pabendrauti su mėgstamais autoriais. „Knygų klubas“ priklauso „Alma littera“ įmonių grupei.