Naujienos

Naujausioje N. Narmontaitės knygoje linksmos TV žvaigždžių išpažintys: pagalvoji, nejaugi taip būna?

2019 11 05

„Kai pradėjau rašyti pirmąją knygą, galvojau, kad parašysiu ir tuo viskas baigsis, bet šiai dienai yra išleista penkta ir aš jau žinau, kokios bus trys sekančios“, – juokiasi aktorė Nijolė Narmontaitė, kartu su leidykla „Alma littera“ pristatanti naujausią savo knygą „Žvaigždžių alėja. Ko nematė TV žiūrovai“. Joje garsiausi televizijos laidų vedėjai, tarp kurių – ir Mantas Stonkus, Andrius Tapinas, Marijonas Mikutavičius, Rūta Mikelkevičiūtė, Beata Nicholson, Arūnas Valinskas, Justinas Jankevičius bei daugybė kitų – atvirauja apie linksmiausius nutikimus filmavimų metu bei paslaptis, taip ir likusias už kadro.

 

Darbą televizijoje ir pati išbandžiusi aktorė neslepia – buvimas kadre reikalauja nemažai jėgų, o kartu – slepia netikėtus iššūkius. Noras atskleisti ekrano užkulisius bei dar kartą prisiminimais nukeliauti į jau patirtas akimirkas ir paskatino N. Narmontaitę užmegzti eilę atvirų pokalbių su televizijos laidų vedėjais.

 

„Apie juos daug kalbama, jie ir apkalbinėjami, ir mylimi, garbinami bei nekenčiami. Šiuos žmones matome televizijos ekranuose, bet iš tiesų – jų visai nepažįstame. Šias asmenybes ir panorau atskleisti. Įsivaizduokit, net knygos korektorė man skambino ir klausė „Ar tikrai jų gyvenime taip galėjo būti?“ Tai ne vien linksmos istorijos. Bus keistų, netikėtų, stebinančių nesusipratimų iš gyvenimo ir buities“, – pasakoja N. Narmontaitė.

 

Knygoje skaitytojai ras ne tik dar niekur negirdėtus pasakojimus, bet ir visų pašnekovų delnų antspaudus, ranka rašytus linkėjimus ir autografus. Pasak autorės, tai knygai suteikia daug gyvumo ir autentikos. O pasakojimų skleidžiama energija ir juokas padeda tiesti tiltus net tarp visai nepažįstamų žmonių.

 

„Aš tą skaitytojų juoką nuolat girdžiu ir man net verkti norisi nuo žmonių gerumo ir nuoširdumo! Nuvažiavusi į knygų pristatymus, visada gaunu dovanų: šakočių, lašinių, dešrų, kiaušinių, o gėlių dažnai pilną bagažinę parsivežu! Žmonės kartais prieina ir sako, kad aš jiems prailginu gyvenimą. Kai tai išgirsti ir pamatai, kaip tai atliepia skaitytoją – argi gali nerašyti?“, – mintimis dalijasi N. Narmontaitė.

 

Knygos „Žvaigždžių alėja. Ko nematė TV žiūrovai“ autorė atskleidžia, kad visi pokalbiai su pašnekovais vyko jos namuose prie vakarienės stalo. Trumpiausias pasisėdėjimas užtruko tris valandas, ilgiausias – devynias.

 

„Man patinka klausytis ir gaminti, todėl kiekvieną kviečiau pas save ir gaminau atskirus patiekalus. Tokie vakarai – pats maloniausias ir šilčiausias knygos kūrimo periodas. Per šį beprotišką tempą stabtelėjimas ir buvimas kartu man yra pats brangiausias. Gal dėl to šios knygos yra tokios šiltos. Čia nėra nė vienos brudnos, nejaukios istorijos, kiekvienas atsiveria savanoriškai ir nė vienam nėra jokio diskomforto“, – teigia N. Narmontaitė.

 

Autorė tikra, juokas ne tik suartina žmones, bet ir leidžia susidoroti su gyvenimo sunkumais bei pažvelgti į pasaulį šviesiau.

 

„Kiekvienas mes turime begalę kompleksų, vis esam nepatenkinti kažkokiais savo bruožais ir jaučiamės nelaimingi, bet tik iš to pasijuok – ir visi neramumai „nusiplauna“, lyg banga būtų nunešusi. Man tai labai padeda. Iš tiesų, juk juokas – didžiausia dovana“, – teigia skaitytojams ir vėl jį dovanojanti N. Narmontaitė.

 

Nijolė Narmontaitė – viena žymiausių Lietuvos teatro aktorių, prieš kelerius metus pradėjusi rašyti knygas apie linksmus nutikimus iš teatro gyvenimo. Jos kūrybinėje biografijoje galima rasti tokias knygas kaip: „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“, „Aktoriai, režisieriai ir studentai. Ko nematė žiūrovai“, „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai. Ko nematė žiūrovai“, „Aktoriai, aprengėjos ir scenos darbininkai. Ko nematė žiūrovai“ ir istorijų rinktinė „Aktoriai, režisieriai ir… (Su)trauktinė“.  Gerbėjų dėmesį patraukusi nuotaikingomis istorijomis bei gyvu ir nuoširdžiu stiliumi šiandien autorė jau leidžia penktąją savo knygą ir tikina, kad tai dar ne pabaiga.

 

N. Narmontaitės knygą „Žvaigždžių alėja“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.