Knygos | Autoriai
Pradžia Pranešimai spaudai

Pranešimai spaudai

 • 2018-02-22Nauja Sigito Parulskio knyga – stingstančios dabarties veidrodis

  Vienas skaitomiausių ir žinomiausių dabarties lietuvių rašytojų Sigitas Parulskis pristato naują knygą „Amžinybė manęs nejaudina“. Tai šeštoji S. Parulskio eseistikos knyga, stebinanti, fiksuojanti ir narstanti dabarties laiką ir neišsitenkanti griežtuose žanrų apibrėžimuose. „Kuo toliau, tuo labiau neberūpi žanro kanonas ir nebeturiu noro dėl ko nors įtikinėti, įkalbinėti, koketuoti.“ – taip knygą skaitytojams pristato S. Parulskis.

 • 2018-02-19Kakės Makės fenomeną sukūrusi rašytoja išleido naują knygą – siužetą įkvėpė dingusi kojinė

  „Tai istorija, kurią privalėjau papasakoti“, – sako viena populiariausių šalies vaikų rašytojų, knygų serijos apie Kakę Makę kūrėja Lina Žutautė. Įkvėpta prieš 20 metų dingusios kojinės istorijos, šiandien rašytoja pristato paslaptingą ir nuotykių kupiną pasakojimą „Kniūkiai“, kuri yra skirta jau paaugusiems pirmiesiems Kakės Makės skaitytojams. Autorė intriguoja – rašydama knygą, kurią išleido leidykla „Alma littera“, ji norėjo sukurti tokį siužetą, kuris jai pačiai labai patiko vaikystėje – nuotaikingą, į nežinomas vietas nukeliantį ir truputį šiurpinantį.

 • 2018-02-15Renata Šerelytė apie naują knygą: „Istorinės asmenybės – kur kas įdomesnės už šiuolaikines žvaigždes“

  Ne vieną šimtmetį apie Barborą Radvilaitę yra rašomos istorinės knygos, kuriamos eilės ir dramos bei statomi spektakliai. Turbūt nerastumėme kitos Lietuvos istorinės asmenybės, kuriai skirta tiek dėmesio. Naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Raganos širdis“ Renata Šerelytė pasakoja šios neeilinės moters gyvenimo istoriją, atskleidžia sudėtingą jos asmenybės žavesį bei trumpai patirtą karūnacijos triumfą.

 • 2018-02-14Debiutinę knygą išleidusi I. Augustinienė: „Dabar auklių rinkoje – pokyčių metas“

  Net pati rūpestingiausia moteris, auklėdama vaikus gali pavargti, nespėti nuveikti visų buities darbų ir norėti bent trumpam ištrūkti iš namų. Tad nenuostabu, kad nuolatinė ir neišsemiama tema įvairiuose mamų forumuose – kaip rasti gerą auklę. Į šį klausimą atsako jau 15 metų veikiančios auklių agentūros „Mama ir auklė“ įkūrėja Ieva Augustinienė, kuri naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Kaip pasirinkti auklę“ atskleidžia, kaip rasti tinkamiausią žmogų vaiko priežiūrai, o jį radus – išlaikyti šeimoje.

 • 2018-02-13Ambasadorius Algirdas Kumža: „Vakarų pasaulio žmonės be reikalo ignoruoja senąją Rytų išmintį“

  Ambasadoriaus, teisininko ir alpinisto Algirdo Kumžos gyvenimo istorija – tikrai ne eilinė. Prieš daugiau nei dešimtmetį Himalajų kalnuose prasidėjusi draugystė su Korėjos meistru jam atvėrė retam vakariečiui pažįstamą kelią į iki tol paslaptimi laikytą kuksando mokymą. Šiandien, pristatydamas leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Kuksando: kelio knyga“, A. Kumža su senąja Korėjos išminties tradicija pasiryžo supažindinti ir šalies skaitytojus.

 • 2018-02-01„Alma littera“ oficialiai nutraukė bendradarbiavimą su R. Vanagaite: knygos grąžintos autorei

  Leidykla „Alma littera“ pranešė nutraukianti bendradarbiavimą su rašytoja Rūta Vanagaite: pagal susitarimą visos išleistos knygos grąžintos autorei.  

 • 2018-02-01Ankstyvojo lavinimo ekspertė Renata Lazdin: „Vaikai – gyvas tobulėjimo šaltinis“

  Ankstyvoji vaikystė – ypatingas laikotarpis, kai vaikai būna patys smalsiausi ir imliausi. Nuo to, kaip sekėsi vaikystėje, neretai priklauso žmogaus būdas – ar jis linksmas, ar labiau linkęs krimstis ir liūdėti. Ankstyvojo lavinimo ekspertė Renata Lazdin naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Vienas vaikas – 7 intelektai“ atskleidžia, ką reikia daryti, norint užauginti ne tik laimingą, bet ir gabų vaiką.