Knygos | Autoriai
Pradžia Pranešimai spaudai

Pranešimai spaudai

 • 2018-05-18Psichologė Ramunė Murauskienė: „Kiekviena moteris turi pasirinkimą – nuleisti rankas arba išmokti jas pakelti ir nuveikti ką nors gero“

  Kiekviena moteris laimę ir pilnatvę įsivaizduoja skirtingai. Vienai tai šeima ir vaikai, kitai – karjera ar mylimas hobis. Nepaisant skirtingo suvokimo, kartais laimė iš rankų išsprūsta visoms. Tuomet moteriai ne tik tenka jos ieškoti, bet vis dažniau mokytis būti netobula bei priimti save tokia, kokia yra. Prieš metus išleidusi pirmąją knygą „(Ne)tobulos mamos užrašai“, psichologė Ramunė Murauskienė grįžta su nauja leidyklos „Alma littera“ išleista knyga „(Ne)tobulos moters užrašai“, kurioje pasakoja apie moters esybę ir savasties paieškas.

 • 2018-04-20Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus

  Fenomenas – taip reikėtų apibūdinti visa tai, kuo tapo vaikų mylimas Kakės Makės personažas, kurį žino bene visi Lietuvos vaikai, tačiau gyvai dar ne visi neturėjo progos pamatyti. Leidykla „Alma littera“ kartu su režisiere Virginija Kuklyte pristato naujieną – gastroliuojančio teatro spektaklį „Kakė Makė ir atversta knyga“, kuris turo metu aplenks didžiuosius šalies miestus ir pradžiugins ilgai Kakės Makės laukusius gerbėjus mažesniuose miesteliuose. 

 • 2018-04-17Veido mankštos trenerė V. Baltramiejūnienė: Minimalus kosmetikos kiekis ir maksimalus pasitikėjimas savimi – geriausias grožio derinys“

  Norint turėti nepriekaištingą veido odą ir nešvaistyti pinigų brangioms veido priežiūros priemonėms, tereikia kasdien bent kelias minutes skirti veido mankštai. Tuo įsitikinusi vienintelė sertifikuota veido mankštos (angl. facebuilding) trenerė Lietuvoje Viktorija Baltramiejūnienė. Leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Veido revoliucija. Jaunystės eliksyras – tavo rankose!” specialistė atskleidžia, kaip veido mankšta įvykdė revoliuciją grožio srityje.

 • 2018-03-26Michelle Obamos knygą „Becoming“ Lietuvoje išleis leidykla „Alma littera“ – publikacijos pasirodys 24 kalbomis

  Paskelbta pasaulinė, itin lauktų buvusios Jungtinių Amerikos Valstijų pirmosios ponios Michelle Obamos memuarų, leidybos data – lapkričio 13 d., antradienis. Nors knygos pavadinimas lietuvių kalba kol kas nėra įvardintas, tačiau angliškai knyga vadinsis „Becoming“. P. M. Obamos spausdintinę ir skaitmeninio formato knygą Lietuvoje išleis leidykla „Alma littera“. Tai paskelbė leidykla „Penguin Random House“. p. M. Obamos knyga bus išleista 24 kalbomis visame pasaulyje.

 • 2018-03-14Austėja Landsbergienė: „Saugi ir kūrybiška aplinka – būtina kokybiškam vaiko ugdymui“

  Dr. Austėjos Landsbergienės pristatyti nereikia – žinoma edukologė, įsteigusi darželius „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklą, įkvėpė daug jaunų žmonių rinktis mokytojo kelią. 2016 metais Lietuvos metų moterimi išrinkta A. Landsbergienė nuosekliai keičia lietuvių požiūrį į šalies švietimo sistemą. Kontekstinės ugdymo programos autorė nežada sustoti. Kartu su leidykla „Alma littera“ ji pristatė keturias šios programos ciklo dalis – skaitytojams jau pažįstamas knygas „Ruduo“ ir „Pavasaris“ bei netrukus pasirodančias „Vasara“ ir „Žiema“, kuriose dr. A. Landsbergienė kviečia augti kartu su vaikais.

 • 2018-02-22Nauja Sigito Parulskio knyga – stingstančios dabarties veidrodis

  Vienas skaitomiausių ir žinomiausių dabarties lietuvių rašytojų Sigitas Parulskis pristato naują knygą „Amžinybė manęs nejaudina“. Tai šeštoji S. Parulskio eseistikos knyga, stebinanti, fiksuojanti ir narstanti dabarties laiką ir neišsitenkanti griežtuose žanrų apibrėžimuose. „Kuo toliau, tuo labiau neberūpi žanro kanonas ir nebeturiu noro dėl ko nors įtikinėti, įkalbinėti, koketuoti.“ – taip knygą skaitytojams pristato S. Parulskis.

 • 2018-02-19Kakės Makės fenomeną sukūrusi rašytoja išleido naują knygą – siužetą įkvėpė dingusi kojinė

  „Tai istorija, kurią privalėjau papasakoti“, – sako viena populiariausių šalies vaikų rašytojų, knygų serijos apie Kakę Makę kūrėja Lina Žutautė. Įkvėpta prieš 20 metų dingusios kojinės istorijos, šiandien rašytoja pristato paslaptingą ir nuotykių kupiną pasakojimą „Kniūkiai“, kuri yra skirta jau paaugusiems pirmiesiems Kakės Makės skaitytojams. Autorė intriguoja – rašydama knygą, kurią išleido leidykla „Alma littera“, ji norėjo sukurti tokį siužetą, kuris jai pačiai labai patiko vaikystėje – nuotaikingą, į nežinomas vietas nukeliantį ir truputį šiurpinantį.

 • 2018-02-15Renata Šerelytė apie naują knygą: „Istorinės asmenybės – kur kas įdomesnės už šiuolaikines žvaigždes“

  Ne vieną šimtmetį apie Barborą Radvilaitę yra rašomos istorinės knygos, kuriamos eilės ir dramos bei statomi spektakliai. Turbūt nerastumėme kitos Lietuvos istorinės asmenybės, kuriai skirta tiek dėmesio. Naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Raganos širdis“ Renata Šerelytė pasakoja šios neeilinės moters gyvenimo istoriją, atskleidžia sudėtingą jos asmenybės žavesį bei trumpai patirtą karūnacijos triumfą.

 • 2018-02-14Debiutinę knygą išleidusi I. Augustinienė: „Dabar auklių rinkoje – pokyčių metas“

  Net pati rūpestingiausia moteris, auklėdama vaikus gali pavargti, nespėti nuveikti visų buities darbų ir norėti bent trumpam ištrūkti iš namų. Tad nenuostabu, kad nuolatinė ir neišsemiama tema įvairiuose mamų forumuose – kaip rasti gerą auklę. Į šį klausimą atsako jau 15 metų veikiančios auklių agentūros „Mama ir auklė“ įkūrėja Ieva Augustinienė, kuri naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Kaip pasirinkti auklę“ atskleidžia, kaip rasti tinkamiausią žmogų vaiko priežiūrai, o jį radus – išlaikyti šeimoje.

 • 2018-02-13Ambasadorius Algirdas Kumža: „Vakarų pasaulio žmonės be reikalo ignoruoja senąją Rytų išmintį“

  Ambasadoriaus, teisininko ir alpinisto Algirdo Kumžos gyvenimo istorija – tikrai ne eilinė. Prieš daugiau nei dešimtmetį Himalajų kalnuose prasidėjusi draugystė su Korėjos meistru jam atvėrė retam vakariečiui pažįstamą kelią į iki tol paslaptimi laikytą kuksando mokymą. Šiandien, pristatydamas leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Kuksando: kelio knyga“, A. Kumža su senąja Korėjos išminties tradicija pasiryžo supažindinti ir šalies skaitytojus.

 • 2018-02-01„Alma littera“ oficialiai nutraukė bendradarbiavimą su R. Vanagaite: knygos grąžintos autorei

  Leidykla „Alma littera“ pranešė nutraukianti bendradarbiavimą su rašytoja Rūta Vanagaite: pagal susitarimą visos išleistos knygos grąžintos autorei.  

 • 2018-02-01Ankstyvojo lavinimo ekspertė Renata Lazdin: „Vaikai – gyvas tobulėjimo šaltinis“

  Ankstyvoji vaikystė – ypatingas laikotarpis, kai vaikai būna patys smalsiausi ir imliausi. Nuo to, kaip sekėsi vaikystėje, neretai priklauso žmogaus būdas – ar jis linksmas, ar labiau linkęs krimstis ir liūdėti. Ankstyvojo lavinimo ekspertė Renata Lazdin naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Vienas vaikas – 7 intelektai“ atskleidžia, ką reikia daryti, norint užauginti ne tik laimingą, bet ir gabų vaiką.

 • 2017-12-13D. Praspaliauskas išleido knygą apie tai, kaip aistra gaminti tapo verslu

  Vienos sėkmės formulės, kaip sukurti sėkmingą restoraną – nėra. Garsaus virtuvės meistro Deivydo Praspaliausko teigimu, daug kas priklauso nuo šefo kūrybiškumo ir jį supančios komandos. Leidyklos „Alma littera“ išleistoje debiutinėje jo knygoje „Aš, tu ir virtuvė“ vaizduojamas įkvepiantis, bet sudėtingas restoranų gyvenimas ir pasakojamos asmeninės autoriaus gyvenimo istorijos. Joje taip pat surašyta daugybė receptų, kurie į virtuvę įneš gaminimo džiaugsmo ir neragautų skonių.

 • 2017-12-12Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja R. Una: „Literatūroje per ilgai buvo slepiami skausmingi išgyvenimai“

  Skaudžios patirtys, vaikystėje patirtas smurtas palieka randus ir gerokai iškreipia žmogaus pasaulėjautą. Rašytoja Rebeka Una įsitikinusi – paauglių literatūroje skausmingi išgyvenimai buvo slepiami per ilgai. Todėl naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Šeštadienį, aštuntą valandą“ autorė įrodo, kad net ir pačias sunkiausias temas galima pateikti visiems suprantama kalba. Naujoji autorės knyga šiais metais laimėjo paauglių ir jaunimo literatūros konkursą – buvo išrinkta geriausia iš 16 pateiktų kūrinių.

 • 2017-12-07R. Šilenskienė pristato knygą, atskleisiančią, kaip pasikeis gyvenimas atsisakius vos dviejų produktų

  Sveikos mitybos principai kartais atrodo sunkiai integruojami kasdienybėje, o dauguma žmonių įsitikinę, kad natūralus ar sveikas maistas nėra skanus. Sveikos gyvensenos ir maisto ekspertė Rita Šilenskienė griauna šį mitą naujoje leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Pirmas šaukštas“. Joje autorė atskleidžia sveikus receptus, padėsiančius pamažu keisti mitybos įpročius. Pasak autorės, tereikės atsisakyti vos dviejų produktų, kad savijauta pagerėtų akimirksniu.

 • 2017-11-21Debiutinė grožio specialistės Ievos Mitigailienės knyga – makiažo ir grožio filosofijos kokteilis

  Nėra abejonių, kad makiažas – universalus šiuolaikinių moterų atributas. Jis gali neatpažįstamai pakeisti moters išvaizdą, tačiau dažniau tampa švelniu akcentu, paryškinančiu veido bruožus. Debiutinėje, leidyklos „Alma littera“ išleistoje, vizažistės Ievos Mitigailienės knygoje „Makiažo formulės“ sudėtos pagrindinės makiažo subtilybės ir paslaptys, kurios, pasak autorės, leis pajusti makiažo galią bei labiau pasitikėti savimi.  

 • 2017-11-20Sveikos mitybos žinovė Gražina Gum: „Žmonės pradėjo kreipti dėmesį į savo sveikatą“

  Sveiko gyvenimo būdo ekspertė, augalinės ir detoksikacinės mitybos specialistė Gražina Gum sako, kad maistas – didžiulė jėga, skatinanti jaustis energingais ir žvaliais. Medikė įsitikinusi, kad geros sveikatos eliksyras yra tinkama mityba, todėl naujoje, leidyklos „Alma littera“ išleistoje, knygoje „Super sveikata“ atskleidžia organizmo detoksikacijos, geresnės nuotaikos, energijos ir sveikos mitybos receptus. Knygoje, ne tik Lietuvoje, bet ir svetur žinom autorė, dalina patarimus, padėsiančius susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą.

 • 2017-11-08Debiutinė Liucinos Rimgailės knyga skirta gyvenimu besimėgaujantiems žmonėms

  Sakoma, kad geriausiai žmones galima pažinti ne kur kitur, o virtuvėje. Tuo įsitikinusi ir prieš pusmetį naują desertinę Vilniuje atidariusi Liucina Rimgailė, kuri išleido debiutinę knygą „Saldžios dienos su Liu. Įkvėpimai, darantys mus laimingais“. Leidyklos „Alma littera“ išleistoje naujoje knygoje autorė dalinasi įžvalgomis ir patarimais, gaminant maistą, skatina pažvelgti į tai kūrybiškai bei atskleidžia dar nepasakotas savo gyvenimo istorijas.

 • 2017-11-07Naujoji E. Umbrasaitės knyga – nepagydomos meilės Prancūzijai rezultatas

  Žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė, beveik prieš dešimtmetį persikėlusi gyventi į Prancūziją, sako supratusi, kad šokoladas, nauja suknelė, gundantis žvilgsnis ar net jaunas meilužis – ne nuodėmė, o tikras gyvenimas. Įveikusi onkologinę ligą, rašytoja tapo įkvepiančiu pavyzdžiu ne tik lietuvėms, bet ir prancūzėms. Leidykla „Alma littera“ išleido naują jos knygą „Prancūzija Mon amour“, kurioje atskleidžiamas bohemiškas prancūzų gyvenimas bei snobiška didmiesčių elegancija.

 • 2017-10-31R. Una naujoje knygoje vaikams žada pašėlusius nuotykius

  Rašytoja Rebeka Una vos prieš kelerius metus išleido debiutinę knygą „Atjunk“, kuri iškart buvo pripažinta geriausia lietuviška metų knyga vaikams ir paaugliams. Per akimirką, iki tol skaitytojams nežinoma rašytoja tapo viena populiariausių lietuviškų knygų vaikams autore. Nauja leidyklos „Alma littera“ išleista knyga „Labas, aš Tadas“ jau dabar vadinama lietuviškąja alternatyva pasaulinėms bestselerių serijoms „Prietrankos dienoraštis“ bei „Nevykelio dienoraštis“.