DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Suprantame, kad turi daugybę klausimų, taigi čia pateikiame kai kuriuos tavo smalsumą patenkinsiančius atsakymus.

 

1. Kur ir kada galėsiu skaityti šią istoriją?

Atskiras istorijos dalis galėsi skaityti šiame interneto puslapyje kiekvieną šiokiadienį nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki spalio 23 d., tada ši istorija baigsis. Eik į skiltį „Skaityti istoriją“ ir, norėdamas surasti ankstesnius skyrius, keliauk žemyn.

 

2. Kiek skyrių bus skelbiama kiekvieną dieną?

Kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio bus skelbiama nauja istorijos dalis. Vieną dieną tai gali būti du skyriai, kitą – trys. Savaitgaliais nieko neskelbsime, taigi tomis dienomis tau beliks skaičiuoti valandas iki ateinančio pirmadienio.

 

3. Kaip turi skaityti istoriją?

Būtų smagiausia skaityti istoriją kiekvieną dieną, kai paskelbiami nauji skyriai. Gali skaityti juos pats arba kas nors gali perskaityti tau, kaip J. K. Rowling skaitė juos savo vaikams.

 

4. Ar turiu mokėti už istorijos skaitymą?

Ne, istoriją šiame interneto puslapyje gali skaityti nemokamai.

 

5. Kokio amžiaus vaikams tinka ši istorija?

Ši istorija pirmiausia skirta vaikams nuo septynerių iki dvylikos metų. Geriausia ją skaityti balsu, taigi jeigu turi, kas tau paskaito, taip būtų netgi geriau!

 

6. Ar prie istorijos bus ir piešinių?

Ne, tai tavo darbas! Kiekvieną dieną, kai bus paskelbta nauja dalis, J. K. Rowling pasiūlys, kokius veikėjus ar scenas galėtum nupiešti. Jeigu norėsi, savo piešinius galėsi siųsti Ikabogo iliustracijų konkursui.

 

7. Kas yra Ikabogo iliustracijų konkursas?

Tai oficialus konkursas, organizuojamas J. K. Rowling leidėjo „Alma littera“, kuri atrinks iliustracijas spausdinamai knygai Ikabogas.

 

8. Kaip galiu dalyvauti Ikabogo iliustracijų konkurse?

Leidykla „Alma littera“ rengs vaikų piešinių konkursą Lietuvoje, vėliau jie bus įtraukti į būsimą Ikabogo knygą.

 

9. Ar bus prizų?

Prizą gaus visi Ikabogo iliustracijų konkurso laimėtojai, tačiau didžiausias prizas – tavo piešinys bus išspausdintas knygoje, kurią skaitys tūkstančiai žmonių!

 

10. Ar galiu atsiųsti piešinį konkursui elektroniniu laišku? Koks konkurso galutinis terminas?

Norėdamas daugiau sužinoti apie dalyvavimo sąlygas, spustelėk https://almalittera.lt/konkursas-ikabogas/konkursas/

 

11. Kiek man turi būti metų, kad galėčiau dalyvauti konkurse?

Piešinius konkursui gali siųsti 7–12 metų vaikai.

 

12. Kiek kartų galiu siųsti piešinius konkursui?

Tavo tėvai ar globėjai gali siųsti po vieną kiekvieno vaiko šeimoje iliustraciją kiekvienai dienos temai per visą Ikabogo iliustracijų konkursą.

 

13. Kas teisėjaus konkursui?

Konkurso paraiškas vertins leidykla „Alma littera“.

 

14. Kodėl turiu duoti leidėjui sutikimą naudoti konkursui pateiktą savo kūrinį?

Kodėl turiu „perleisti“ savo vaiko teises, jeigu mano vaiko kūrinys bus išrinktas kaip vienas iš konkurso nugalėtojų. Ką tai reiškia?

  

Oficialaus konkurso dalyvių bus paprašyta suteikti leidyklai „Alma littera“ teisę naudoti kūrinį socialinėse medijose ir interneto puslapio galerijoje, o jiems laimėjus panaudoti kūrinį spausdinamoje knygoje, taip pat jos – reklamai. Būtina pridurti, kad J. K. Rowling autorinis honoraras už šią knygą bus paaukotas iniciatyvoms ir projektams, remiantiems koronaviruso paveiktus žmones, taigi visa tai vyksta kilnaus tikslo vardan.

 

15. Ar laimėsiu prizą, jeigu mano piešinys paskelbiamas https://almalittera.lt/konkursas-ikabogas?

Ne, Iliustracijų galerija yra tik būdas mums parodyti talentingą tavo kūrybą, kol vyksta konkursas. Nepriklausomi „Alma litteros“ iliustracijų konkurso vertintojai nustatys laimėtojus, kurių piešiniai bus spausdinami leidžiamoje knygoje.

 

16. Kada Ikabogas bus išleistas knygos pavidalu?

„Alma litteros“ leidykla Ikabogą knygos pavidalu išleis 2020 metų gruodžio mėnesį. Vietiniai leidimai kitose pasaulio šalyse ir kitomis kalbomis pasirodys iki metų galo. Visi vietiniai knygos leidimai bus iliustruoti tame krašte vykusio konkurso laimėtojų piešiniais.

  

17. J. K. Rowling skelbia, kad autorinį honorarą įsipareigoja skirti labdarai. Kokiai?

Autorė ketina paaukoti autorinį honorarą nukentėjusiesiems nuo COVID-19. Daugiau apie tai paskelbsime dar šiais metais.

 

18. Ar tai Hario Poterio, o gal burtų pasaulio istorija? Ar joje esama magijos ir burtininkų? Ar tai pirmoji serijos knyga?

Ikabogas nėra Hario Poterio istorija, ir joje nėra burtininkų. Tai atskira J. K. Rowling istorija, pasaka, kurios veiksmas vyksta išgalvotoje šalyje, vadinamoje Gausybės Ragu. Istoriją gali perskaityti šiame interneto puslapyje. Ji savarankiška ir nėra kokios nors serijos dalis.

 

19. Ar ši knyga bus išversta į kitas kalbas?

Taip, ši knyga bus išversta į kitas kalbas, kai tik kitose šalyse įvyks konkursas.

 

20. Ar bus pastatytas filmas pagal šią istoriją? Arba spektaklis?

 

Šiuo metu nenumatoma statyti filmo arba spektaklio pagal Ikabogą.