Apie autorę J. K. Rowling

Fotografija Debra Hurford Brown © J.K. Rowling 2018

J.K. Rowling

J. K. Rowling yra septynių knygų apie Harį Poterį, išleistų nuo 1997 iki 2007 metų, autorė. Idėja apie Harį Poterį jai kilo laukiant vėluojančio traukinio, visą istoriją rašytoja sukūrė gyvendama Anglijoje, Portugalijoje ir Škotijoje.

 

Knygų apie Hario, Ronio ir Hermijonos nuotykius Hogvartso burtininkų mokykloje jau parduota 500 milijonų egzempliorių, jos išverstos į daugiau nei 80 kalbų, pagal jas pastatyti 8 populiarūs filmai. Be šios knygų serijos, autorė parašė dar tris trumpas istorijas, skirtas labdarai: „Kvidičas amžių bėgyje“, „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ ir „Bardo Bidlio poringės“. „Fantastiniai gyvūnai“ vėliau tapo įkvėpimo šaltiniu naujai serijai filmų, kuriems scenarijus parašė J. K. Rowling ir kurių pagrindinis veikėjas yra magiškų gyvūnų zoologas Njutas Miglapūtys. Paskutinis šios serijos filmas „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti: Grindelvaldo piktadarystės“ kino teatruose pasirodė 2018 metais. J. K. Rowling tęsė jau suaugusio Hario istoriją ir kartu su dramaturgu Jacku Thorne ir režisieriumi Johnu Tiffany parašė pjesę „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“. Spektaklis sulaukė didelio pasisekimo Europos, Šiaurės Amerikos ir Australijos teatruose.

 

J. K. Rowling rašo knygas ir suaugusiesiems. Roberto Galbraitho slapyvardžiu ji yra išleidusi detektyvinių knygų seriją, kuri buvo pritaikyta televizijai.

 

Rašytoja yra gavusi daug apdovanojimų, iš jų minėtini Britanijos imperijos ordinas, Prancūzijos garbės legiono ordinas, Hanso Kristiano Anderseno medalis, Roberto F. Kenedy „Ripple of Hope“ apdovanojimas, Mėlynojo Peterio aukso medalis. Ji remia daug labdaros organizacijų, yra įsteigusi ne pelno organizaciją „Lumos“, siekiančią kurti pasaulį be vaikų namų ir vėl suvienyti šeimas.

 

Kiek tik pati prisimena, J. K. Rowling visada norėjo būti rašytoja ir laimingiausia jaučiasi kurdama istorijas prie rašomojo stalo. Ji su šeima gyvena Škotijoje.