Apie knygą

Gausybės Rago karalystė kadaise buvo laimingiausia šalis pasaulyje. Ji neturėjo kur dėti aukso, karaliaus ūsai buvo neprilygstami, o mėsininkų, kepėjų ir sūrininkų rinktinis maistas versdavo žmones ašaroti iš džiaugsmo valgant. Viskas atrodė puikiai – išskyrus niūrias miglų klojamas Pelkynes šiaurėje, kur, anot legendos, gyveno siaubingasis Ikabogas. Visi nors kiek protingesni žinojo, kad Ikabogas yra tik išgalvota būtybė, skirta gąsdinti neklaužadoms vaikams. Bet keisčiausia, kad išgalvotos būtybės kartais pradeda gyventi savo gyvenimą.

 

Ar gali išgalvota būtybė nuversti nuo sosto mylimą karalių? Ar ji gali klestinčią šalį parklupdyti ant kelių? Ar gali išgalvota būtybė pastūmėti du vaikus į nuotykį, kurio šie neprašė ir nesitikėjo

 

Jeigu esate drąsūs, atsiverskite šią knygą ir panirkite į kvapą gniaužiančią vienos iš puikiausių Anglijos rašytojų sukurtą naują pasaką apie tiesos galią, viltį ir draugystę, kuri įveikia visas kliūtis.

Septynias savaites nuo rugsėjo 1 d. internete bus galima rasti po vieną ar kelis J. K. Rowling knygos „Ikabogas“ skyrius. Juos perskaitę vaikai kviečiami piešti iliustracijas. Geriausios 34 atsidurs spausdintoje knygoje, kurią į lietuvių kalbą išvertė Eugenijus Ališanka, o šių metų gruodį išleis leidykla „Alma littera“.

 

34 geriausių iliustracijų autoriai bus apdovanoti prizais ir patys galės nuspręsti, kuriai iš savo labiausiai mėgstamų įstaigų – mokyklai, bibliotekai ar skaityklai jie skirs „Alma littera“ įsteigtas 20 knygų dovanas.

 

Ikabogas yra originali J. K. Rowling pasaka, kurią ji parašė daugiau kaip prieš dešimt metų ir vakarais skaitė savo mažesniems vaikams. Nors istorija jai ir patiko, visus tuos metus rašytojai atrodė, kad tai tik pramoga jos pačios atžaloms. O šiandien ji nusprendė pasidalyti šeimos mėgstama istorija ir pralinksminti bei užimti vaikus, jų tėvus ar globėjus, įkalintus namuose COVID-19 pandemijos.

 

Ikabogas parašytas skaityti balsu, jo veiksmas vyksta išgalvotoje šalyje. Tai savarankiška istorija, nesusijusi su kitais autorės kūriniais, tačiau joje netrūksta temų, kurias J. K. Rowling nagrinėjo ir kituose savo knygose.

 

Ikabogas bus nemokamai skelbiamas šiame interneto puslapyje atskiromis dalimis septynias ateinančias savaites po vieną skyrių (kartais po du ar tris). Smagiausia, kad patys vaikai iliustruos leidyklos „Alma littera“ leidžiamą Ikabogą. Kiekvieną dieną, kai pasirodys nauji skyriai, skelbsime ir pasiūlymus vaikams, ką jie galėtų piešti. Skatiname tėvus ir globėjus teikti savo vaikų kūrinius oficialiam konkursui ir tikėtis, kad jie bus įtraukti į spausdintą knygos versiją, kuri pasirodys šių metų pabaigoje.

 

Knygai pasirodžius gruodžio mėnesį, J. K. Rowling paaukos visą autorinį honorarą projektams, kurie teikia paramą žmonių grupėms, labiausiai nukentėjusioms nuo pandemijos Jungtinėje Karalystėje ir visame pasaulyje.

Latest