af7365ad5608c3648200ccbfd99ef0822f1d97e4_cdb_Vokietija_p1.jpg

Vokietija. Kelionių vadovas

Nėra Autoriaus

Vokietija yra didelių kontrastų šalis – tai pirmiausia liudija jos geografinė įvairovė. Šiuolaikiniai miestai iš stiklo ir plieno yra vos už keleto minučių kelio nuo sengirėse stūksančių pilių griuvėsių. Keliaujant nuo vėjo gairinamų krantų šiaurinėje Vokietijos dalyje iki didingų kalnų pietinėse žemėse atsiskleidžia daugialypės gamtos grožis. Tas pat pasakytina ir apie kultūrą – architektūra, apranga ir maistas įvairiuose regionuose labai skiriasi. Keliautojus tikrai apstulbins Vokietijos įvairiapusiškumas.

Vokietija plyti Europos centre tarp Šiaurės ir Baltijos jūrų bei Alpių. Jos plotas – beveik 360 000 km2. Rytų kaimynės – Lenkija ir Čekijos Respublika, pietų – Austrija ir Šveicarija, vakarų – Prancūzija, Belgija, Liuksemburgas ir Olandija, o šiaurės – Danija. Sostinė – Berlynas. Didžiausia upė – Reinas. Gyventojų – daugiau kaip 81 mln.

Vokietijos Federacine Respublika sudaro 16 žemiu. Mažiausia iš ju, turinti tik 700 000 gyventoju – Bremenas, tankiausiai gyvenama ir turinti 18 mln. gyventoju – Šiaures Reino–Vestfalijos kraštas. Didžiausios, Bavarijos, plotas – 70 531 km2. Berlynas, Bremenas ir Hamburgas – miestai-žemes su savivaldos teise.

Vokietijos transporto sistema labai gera. Iš 14 tarptautiniu oro uostu lėktuvai skrenda i visus pasaulio kampelius. Automobiliu keliaujama greitai ir lengvai – šalyje neklaidus nemokamu greitkeliu tinklas, o didžiuosius miestus jungia puikus geležinkeliai, kuriais važiuoja itin greiti InterCity ekspresai (ICE).

Šis kelionių vadovas padės jums kuo geriau susipažinti su Vokietija. Čia rasite ne tik patarimų, bet ir kruopščiai patikrintos vertingos informacijos. Pirmajame skyriuje Susipažinkime su Vokietija apibūdinama geografinė šalies padėtis, unikalus istorinis ir kultūrinis kontekstas. Kiti skyriai supažindina su svarbiausiomis įvairių regionų lankytinomis vietomis, patraukliausiomis įžymybėmis ir didžiausiais miestais. Smulkesniuose skyreliuose nemaža dėmesio skiriama vienai ar kitai vietovės ypatybei ar įžymybei pristatyti su žemėlapiais bei nuotraukomis. Apie nakvynės vietas ir restoranus sužinosite skaitydami skyrių Informacija keliautojui, o Gyvenimo reikmių vadovas pateiks patarimų – pradedant piniginiais dalykais ir baigiant nurodymais, kaip pasiekti jus dominantį objektą.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090103173
Formatas: 22,1x13x2,9
Puslapių skaičius: 576
Leidimo metai: 2012-06-28
Vertėjas:

Kitos autoriaus knygos