1132ac62444b0736b38da964c995ea30f47ee760_cdb_Lietuvos_kasdiena_p1.jpg

Lietuvos kasdiena (serija 'Pradinukų enciklopedija')

Zigmas Vitkus

„Lietuvos kasdiena" - tai penktoji serijos „Pradinukų enciklopedija" knyga. Nors ši enciklopedijų serija skirta pradinukams, ją bus įdomu skaityti ir vyresniems mokiniams bei jų tėveliams.

Kaip einant  šimtmečiams keitėsi Lietuvos kraštovaizdis, kokius žmonės statė būstus, ką ir kaip valgė, kuo rengėsi, kuo vertėsi, galų gale, kaip jautėsi ir ką galvojo - visa tai ir dar daugiau rasite šioje nuotaikingais piešiniais iliustruotoje knygelėje.

Sužinokite, kaip gyveno lietuviai nuo akmens amžiaus iki šių dienų.

 

Akivaizdu, kad daugelis  žmonių žodžius „Tėvynė", „gimtinė", „gimtasis kraštas" dažnai sieja su žodžiais „šeima", „giminė", „namai". Ir jie visiškai teisūs. Sunku būtų atsiriboti nuo artimiausios aplinkos, kurios dalele esame patys.  Taigi, siekdami pažinti save, turime aktyviai domėtis, stebėti ir tyrinėti aplinką, kurioje gimėme, augame ir gyvename.

Geriau pažinti gimtinės gamtą ir žmones, sužinoti daugybę naujų ir įdomių dalykų apie mūsų gimtojo krašto praeitį bei dabartį gali padėti knygų serija „Pradinukų enciklopedija" apie Lietuvą.

Pažintinė kelionė po gimtąjį kraštą bus įdomi ir turininga skaitant minėtos serijos knygas: „Lietuvos žmonės", „Lietuvos kasdiena", „Lietuvos įdomybės". Skaitydami knygą „Lietuvos žmonės" vaikai, taip pat jų tėveliai ir mokytojai turės galimybę susipažinti su skirtingose mūsų gimtojo krašto vietose gyvenančių žmonių amatais, verslais, sodybomis, drabužiais, patiekalais, švenčiamomis šventėmis. Norintiems pakeliauti laiko mašina ir daugiau sužinoti apie Lietuvos praeitį, išsiaiškinti, kaip keitėsi žmonių gyvenimo būdas nuo žilos senovės iki šių dienų, - puikus ekskursijos vadovas bus knyga „Lietuvos kasdiena". Savo smalsumą vaikai, taip pat ir suaugusieji galės patenkinti  skaitydami knygą „Lietuvos įdomybės" - čia pateikiami įdomūs faktai apie mūsų gimtojo krašto istoriją, kalbą, gamtą, techniką ir daugelį kitų sričių.  

Serijos „Pradinukų enciklopedija" knygų turinys puikiai dera su pasaulio pažinimo mokomojo dalyko pradinėje mokykloje mokomąja medžiaga. Skaitydami šios serijos knygas vaikai turės galimybę ne tik gilinti dalykines žinias, sukauptas pasaulio pažinimo pamokose, bet ir praturtinti kalbinį žodyną, plėtoti gebėjimą analizuoti ir sisteminti įvairią informaciją, ugdyti kritinį mąstymą.

Minėtos serijos knygos pravers ir pradinių klasių mokytojams. Jose koncentruotai pateikta informacija apie mūsų gimtąjį kraštą įvairiais aspektais yra puiki papildoma medžiaga  organizuojant ne tik pasaulio pažinimo pamokas, bet ir popamokinę veiklą.

Pradinių klasių pasaulio pažinimo mokymo priemonių komplekto „Gilė" bendraautorė

Edita Minkuvienė                                               

 

 

 Pradinukų enciklopedijos serijos knygos:

„Lietuvos gamta"

„Lietuvos istorija"

„Lietuvos žmonės"

„Lietuvos įdomybės"

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9789955387619
Formatas: 24x22,5x1,5
Puslapių skaičius: 164
Leidimo metai: 2010-09-01