Kaip sutramdyti žvėryną. Eilėraščiai vaikams

Indrė Zalieckienė

Indrė Zalieckienė

Kaip sutramdyti žvėryną?

Eilėraščiai 4–9 metų vaikams

 

Dabar pasakykit:

Ar kartais jums būna,

Kad jūsų namuos

Įsikurtų gyvūnai?

 

Ne musės, ne pelės

Ir ne katinai –

Kur kas didesni ir

Išdykę labai?

 

Kas laksto kaip arklys, pritaškė vonioje kaip dramblys? O kas išbarstė grikių košę ir sulamdė pratybas kuprinėje? Žaismingos istorijos ne tik padės suprasti vaiko kasdienybės iššūkius, bet ir pasiūlys, kaip juos įveikti.

 

„Tikiu, kad poezija yra neatsiejama vaikystės dalis. Ritmai ir rimai, pasiekę mažųjų skaitytojų ausis, giliai įsirėžę į atmintį, ne tik ugdo kalbos suvokimą ir pajautimą, gerą skonį, bet ir tampa vaikystės prisiminimu ir simboliu – dalykėliu, kurį tikrai įsidėtum į paslapčių dėžutę ir retkarčiais ištrauktum, kai liūdna ar užklumpa negandos. Kiekviena karta savo paslapčių dėžutėje saugo skirtingus vaikystės skaitinius. Naujoji Indrės Zalieckienės knyga „Kaip sutramdyti žvėryną?“ neabejotinai verta patekti į tokią dėžutę – puikiai sueiliuota, linksmų nutikimų ir atpažįstamų kasdienybės situacijų pilna, ji ne tik sukels šypseną vaikams ir suaugusiesiems, bet – dar daugiau ­– turi viską, kad galėtų tapti naująja vaikų poezijos klasika. To šiai knygai ir linkiu!“


Inga Mitunevičiūtė

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė

 

„Kaip sutramdyti žvėryną?“

  • lavina fantaziją ir humoro jausmą,
  • plečia žodyną,
  • ugdo rimo ir ritmo pojūtį,
  • plečia kalbos suvokimą ir skatina pačius vaikus žaisti su kalba.

 

Knygą smagiomis ryškiomis iliustracijomis papuošė pati autorė Indrė Zalieckienė. 2020 m. autorė apdovanota Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią debiutą vaikų literatūroje.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090146392
Formatas: 25x20x0,7
Puslapių skaičius: 32
Leidimo metai: 2021-07-26