8aa94a7481440eb1c096598bd3ecbe9445bb2477_cdb_Rasputinas_p1.jpg

Rasputinas: gyvenimas ir mirtis

Edvard Radzinskij

 

Edvard Radzinsky knyga „Rasputinas: gyvenimas ir mirtis“ – tai vienos paslaptingiausių ir prieštaringiausių XX a. asmenybių biografija. Tik dabar aiškėja Rasputino įtaka to meto įvykiams, kuomet žlugo Romanovų dinastija ir prasidėjo revoliucija.

Beveik visą amžių istorikai galėjo tik spėlioti, koks buvo jo vaidmuo, kuomet žlugo carinė Rusija. Bet 1995 metais buvo rasti dokumentai, kuriuose užfiksuota Rasputino artimiausių žmonių apklausa. Naudodamasis šiuo detaliu istoriniu įrašu, Edvard Radzinsky parašė išsamią biografiją, pilnai atkurdamas įspūdingą gyvenimą asmenybės, pakeitusios Rusijos istoriją. Remdamasis rastais dokumentais autorius pateikia drąsias, kartais labai netikėtas versijas.

Knygoje „Rasputinas: gyvenimas ir mirtis“ šios asmenybės portretas iškyla visomis prieštaringomis briaunomis: kaip mužikas ir aukštuomenės atstovas, šventvagis ir šventvyris, pranašas ir gydytojas – žmogus, nulėmęs didžiausios to meto imperijos žlugimą.

 

XX a. pradžioje, kai išplaukė šiurpusis lavonas, viskas buvo aišku. Rasputinas – Antikristo tarnas. Taip tada kalbėjo ir tikinčioji, ir netikinčioji Rusija... o po aštuoniasdešimties metų ji vėl ėmė kelti sau klausimą: kas vis dėlto jis buvo, tas Grigorijus Jefimovičius Rasputinas?

Edvard Radzinsky

 

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090100332
Formatas: 24x14,7x4
Puslapių skaičius: 568
Leidimo metai: 2011-07-08
Vertėjai: Zita Marienė, Zita Marys