8f028a26830ebb5f7aac320a6f35a046aa39a001_cdb_Palik_asaras_Maskvoje_p1.png

Palik ašaras Maskvoje. Tarp Lietuvos, Amerikos ir Sibiro. Sukrečianti vienos šeimos istorija

Barbora Armonienė

Jos šeimą išdraskė sovietinis režimas. Lietuva, Amerika, Sibiro platybės... Ir 20 metų atkaklios kovos, kol visa šeima vėl susitiko.

Jungtinių Amerikos Valstijų piliečio Johno Armono ir lietuvės Barboros Armonienės šeima viešėjo Lietuvoje, kai prasidėjo Antrasis pasaulinis karas. Johnas Armonas su dukra Donna 1940-aisiais spėjo grįžti į Jungtines Valstijas, o Barbora su sūneliu Jonu liko laukti išvykimo dokumentų. Tačiau vietoj Amerikos jiedu, kaip ir dešimtys tūkstančių kitų lietuvių, buvo ištremti į Sibirą. Negana to, motina ir sūnus netrukus buvo išskirti: dėl ryšių su JAV Barbora buvo apkaltinta šnipinėjimu ir įkalinta, o be priežiūros likęs jos sūnus Jonukas tapo „našlaičiu Ivanu“. Kaustantis speigas, iki išsekimo alinantis darbas ir badas, artimųjų ilgesys ir nuolatinis nerimas dėl likimo malonei palikto sūnaus – tokia buvo Barboros Armonienės kasdienybė. Tačiau moteris niekada neprarado dvasios stiprybės ir vilties kada nors išeiti į laisvę ir pamatyti artimuosius.

Armonų šeima buvo išskirta dvidešimt metų. Lygiai tiek pat tęsėsi atkakli JAV gyvenančių Barboros vyro ir dukters Donnos kova dėl Barboros ir Jonuko. Ir štai vieną dieną įvyko stebuklas: Donna iš paties SSRS Ministrų Tarybos pirmininko Nikitos Chruščiovo išplėšė pažadą, kad Barborai su Jonu bus leista išvykti iš Sovietų Sąjungos. Po ilgų dvidešimties metų šeima vėl susitiko Amerikoje.

Romanas „Tarp pilkų debesų“ pasakoja apie žmonių likimus tikrų istorinių įvykių fone. „Palik ašaras Maskvoje“ yra daug daugiau – tai ne tik nepaprastai jaudinantis pasakojimas apie vienos šeimos likimą, bet ir autentiška istorija iš pirmų lūpų.

Rūta Šepetys, bestselerio „Tarp pilkų debesų“ autorė

Knygoje „Kaip aš tapau draugu“ savo nepaprasto gyvenimo istoriją papasakojo ir Barboros sūnus Jonas Armonas.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090121993
Formatas: 24x17x2,5
Puslapių skaičius: 240
Leidimo metai: 2016-02-12