3f3bdf7d6ba617f04cec17f76616c3352ec691eb_cdb_Simto_metu_istorija_p1.jpg

Šimto metų istorija

Herbjørg Wassmo

Garsioji norvegų rašytoja Herbjørg Wassmo (Herbjorga Vasmo) romane „Šimto metų istorija“ atskleidžia nepaprastus trijų moterų likimus. Viena pagrindinių knygos herojų gimsta tais pačiais metais kaip ir pati knygos autorė. Herbjørg  Wassmo gyvenimo fragmentai pinasi su viena romano siužetinių linijų, ir iš viso to gimsta istorija apie mergaitę su geltonu pieštuku.

Rašytojos prosenelė, senelė ir motina – tai Sara Susanė, Elida ir Jordisė. Romanas „Šimto metų istorija“ pasakoja apie jų gyvenimus, pagimdytus vaikus, vyrus, kuriuos jos mylėjo, ir tuos, kuriuos jos gavo. Knygos herojė nuo gyvenimo realybės slapstosi tvarte. Kad būtų lengviau viską ištverti, geltonu pieštuku rašo dienoraštį. Mergaitė pasaulį išvydo 1942-aisiais, o prieš šimtą metų gimė stiprioji Sara Susanė, jos prosenelė, vėliau pozavusi angelą Lofoteno katedros altoriaus paveikslui.

„Šimto metų istorija“ – knyga apie visų šių moterų ilgesį ir vargus, svajones ir laisvės troškimą.

Aktorė Kristina Savickytė Damanskienė

Knyga man labai patiko. Kai tik baigiau ją skaityti, pirmos mintys buvo: „Kodėl jau baigėsi?“ Pasakojimas taip įtraukė, o norėjosi, kad jis dar tęstųsi ir tęstųsi. Žavi autorės gebėjimas ramiai, be aistrų perteikti net labai dramatiškus įvykius. Pasakojimas labai vaizdingas, pasakyčiau net tokį apibūdinimą – „skanus“.
Autorės arkliukas (kaip ir kitose mano skaitytose Wassmo knygose) – moterų charakteriai. Įdomūs, įvairialypiai, kai kur peržengiantys savo laikmečio ribas.
Tikriausiai autorės aprašytas  nuostabus moterų vidinis pasaulis ir daro knygą patrauklią. Savo mintimis, savo norais, svajonėmis, slaptais troškimais ar poelgiais jos gali būti panašios ir į mus – šio laikmečio moteris.

Dalintis

Leidykla: Alma Littera
ISBN: 9786090101063
Formatas: 24x15x3,8
Puslapių skaičius: 456
Leidimo metai: 2011-09-01
Vertėjas: Alma Ločerytė-Dale