Knygos | Autoriai
Krepšelis
Prekių:0
Pradžia Pranešimai spaudai

Pranešimai spaudai

 • 2016-10-20A. Juozaitis: „Niekuomet Klaipėda nebuvo toks lietuviškas miestas, koks yra dabar“

  Filosofas, rašytojas bei publicistas Arvydas Juozaitis paskyrė 12-ą metų tam, kad kruopščiai išnagrinėtų didžiųjų Baltijos pakrantės miestų – Rygos, Karaliaučiaus/Kaliningrado ir Klaipėdos – istoriją. Naujausia autoriaus knyga – „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“, kurią išleido leidykla „Alma littera“, yra trečioji ir paskutinė, triptichą užbaigianti dalis. Visas tris knygas A. Juozaitis įvardina kaip savo dovaną Lietuvai, kuri vis dar per mažai pažįsta savo pajūrio šaknis.

 • 2016-10-19Lietuviai parašė knygą, padėsiančią išsaugoti santykius poroje

  20 metų – būtent tiek „SoulACTION“ bei Moters magijos mokyklos įkūrėjai Andrė Amiya Pabarčiūtė ir Rimvydas Židžiūnas paskyrė emocinio ir dvasinio intelekto lavinimui bei asmeniniam tobulėjimui. Ar galima sukurti niekad nesibaigiančią laimę? Ar įmanoma intymiame gyvenime patirti absoliutų fizinį, emocinį ir dvasinį pasitenkinimą? Kaip su partneriu užmegzti sielų draugystę? Leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Amžinas medaus mėnuo“, autoriams, į kurią jie sudėjo savo ilgus metus kauptą patirtį apie darnius poros santykius,pavyko rasti atsakymus į šiuos klausimus. Vakar Vilniuje vykęs A. Pabačriūtės ir R. Židžiūno seminaras-knygos pristatymas sutraukė virš 160 žmonių.

 • 2016-10-18Paaiškėjo antrojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja

  Šią savaitę paaiškėjo antrojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja. Ja tapo Daina Opolskaitė, konkurse dalyvavusi su knyga „Ir vienąkart, Riči“. Renginio metu nugalėtojai įteiktas pagrindinis 2900 EUR apdovanojimas. Geriausią konkurso knygą rinko ne tik komisija, bet ir patys jaunieji skaitytojai. Kartu su nugalėtoja, iškilmingai paskelbtas ir trečiasis šalyje paauglių ir jaunimo literatūros konkursas, inicijuojamas leidyklos „Alma littera“. Savo rankraščius jam visi dalyviai jau gali teikti nuo šių metų spalio 20 d. iki 2017 m. liepos 1 d.

 • 2016-10-10A. Bumblauskas: „Mūsų tauta pernelyg dažnai į savo praeitį žiūri tarsi viena akimi“

  Profesoriai Alfredas Bumblauskas ir Edvardas Gudavičius į Lietuvos kultūros istoriją įėjo ne tik savo akademiniais pasiekimais, tačiau ir nepamirštamu „Būtovės slėpinių“ laidų ciklu, rodytu LRT eteryje net vienuolika metų. Pasitelkę intelektualaus ir drąsaus dialogo formą, šie mokslininkai prie televizijos ekranų pritraukė net iki tol istorija nesidomėjusius žmones, o 1998 m. drauge su kitais laidos kūrėjais buvo apdovanoti Nacionaline premija. Neblėstantis laidose nagrinėtų klausimų aktualumas ir gyvas visuomenės susidomėjimas pirmąja knyga („Būtovės slėpiniai. Nuo Netimero iki...“, 2014 m.)  paskatino parašyti ir antrąją knygą „Būtovės slėpiniai: Užmiršta Lietuva“. Istorikų diskusijas knygoje įvaizdina fotografo Aleksandro Aleksandravičiaus nuotraukos. Knygos sudarytojas - doc. Aurimas Švedas.

 • 2016-10-02Š. Navickis: „Nutukimas yra mąstymo, o ne skrandžio problema“

  „Kūno sveikata ir jo priežiūra yra pamatas, ant kurio vienintelio ir teįmanoma suręsti kokybišką, turiningą ir prasmingą gyvenimą“, – teigia Šarūnas Navickis. Remdamasis daugiau nei 30 metų kaupta formalių ir neformalių studijų patirtimi bei praktika, rašytojas, televizijos laidų vedėjas ir sveikatingumo ekspertas tiki, kad atėjo metas pasidalinti tuo, kas per šį laiką buvo sukaupta. Autorius, leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Kūno gerovės programa: valgyk, mylėk, judėk“, atskleidžia, kodėl žmogaus būklė ir išvaizda yra betarpiškai susijusios bei kaip tai suvokus galima užtikrinti savo kūno ir gyvenimo gerovę.