Knygos | Autoriai
Krepšelis
Prekių:0
Pradžia Pranešimai spaudai

Pranešimai spaudai

 • 2016-08-24Ispanų literatūros genijaus J. Marías knyga privers abejoti savo atmintimi

  Ispanų rašytojas Javier Marías dažnai lyginamas su tokiais pasaulinio garso kūrėjais kaip G. G. Marquez ir J. L Borges. Iki šiol tik nedidelei daliai literatūros mylėtojų pažįstamas Amerikos Nacionalinės knygų kritikų draugijos premijos laureatas vėl prabyla lietuvių kalba. „Įsimylėjimai“ – tai antroji, po daugiau nei 15 metų pertraukos, leidyklos „Alma littera“ išleista J. Marías knyga, kurioje su metafizinių klausimų prieskoniu meistriškai narpliojamas paslaptingas nusikaltimas. Daugybės pasaulio kritikų pagyrų sulaukęs kūrinys turi viską, ko reikia – meilės intrigų, paslaptingą žmogžudystę ir nuo pat pirmųjų eilučių prikaustantį rašymo stilių.

 • 2016-08-16R. Flick 80-mečio jubiliejaus proga – dovana skaitytojams

  Gerai žinomas rašytojas, profesorius, ekonomistas ir habilituotas socialinių mokslų daktaras Rokas Flick šiandien švenčia savo 80-mečio jubiliejų. Su šia neeiline proga sutapo ir naujojo rašytojo istorinio romano pasirodymas, kuriam R. Flick pasirinko iki šiol beveik nenagrinėtą temą – XII a. gyvenusius kuršius. Šią išnykusią gentį rašytojas kviečia pažinti savo knygoje „Pradingę klajojančiam smėlyje“, kurią išleido leidykla „Alma littera“. Joje skaitytojų laukia ne tik baltų vikingais vadintos genties kasdienybės ypatybes, bet ir intriguojantys, aistromis bei kovomis apipinti pagrindinių veikėjų gyvenimo vingiai.

 • 2016-08-09J. Herlyn: „Penktasis mano romanas – apie geismą, sudeginantį žmogaus sielą“

  Intriguojanti, nuo pirmo iki paskutinio puslapio prikaustanti dėmesį, aštraus siužeto su detektyvo elementais, drąsiai kalbanti apie vidinius žmogaus demonus ir intymaus gyvenimo problemas, kurios mūsų visuomenėje daugeliui vis dar yra tabu. Būtent tokia yra naujausia Jolitos Herlyn knyga „Geismo spąstuose“, kurią išleido leidykla „Alma littera“. „Tai knyga apie geismą, kuris sudegina mūsų sielas, ir apie meilę, kuri mus moko ne turėti, o būti“, – taip romaną apibūdina pati autorė J. Herlyn.

 • 2016-08-08„Alma littera“ lietuvių kalba išleis galutinį pjesės formato scenarijų „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“, pirma ir antra dalys

  Šiandien ALMA LITTERA paskelbia lietuvių kalba išleisianti Londone pastatytos pjesės „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas, pirma ir antra dalys“ tekstą, naują J.K. Rowling, Jacko Thorne’o ir Johno Tiffany istoriją, tapusią Jacko Thorne’o pjese. Knyga lietuvių kalba pasirodys 2017 metų pradžioje. Galutinį pjesės leidimą, aštuntąją pasakojimo apie Harį Poterį istoriją, galės perskaityti gerbėjai Lietuvoje, negalintys pamatyti spektaklio Londone. Daugiau informacijos apie šį leidinį bus paskelbta vėliau šiais metais.

 • 2016-08-04U. Kaunaitės knyga – realistiškas romanas apie patyčia

  Romanas „Laiškai Elzei“ nėra tiesiog dar vienas pasakojimas paaugliams. Tai – atvira, skaudi, o kartais nuotaikinga tikro jų gyvenimo mozaika, su visais pakilimais ir nuosmukiais. Naujųjų technologijų amžiuje rašytoja Unė Kaunaitė primena, kad patyčios tarp paauglių, savižudybės ar gera savijauta niekada nepriklauso vien nuo jų pačių. Už tai atsakingi visi – tėvai, draugai, mokytojai... ar net komentatoriai internetiniuose puslapiuose. Leidyklos „Alma littera“ išleistame romane „Laiškai Elzei“ šone nepaliekami nei kenčiantieji patyčias, nei besityčiojantys, nei tie, kurie stebi viską iš šono.  Svarbiausia, parodoma ir tai, nuo ko viskas prasideda.

 • 2016-08-02Moksleiviai vėl rinks geriausią jaunimo knygą

  Jau antrus metus iš eilės Lietuvos moksleiviai ir speciali komisija rinks geriausią paauglių ir jaunimo literatūros konkurso knygą. Šio konkurso tikslas – skatinti jaunimo literatūros raidą ir papildyti literatūros lobyną originaliais lietuvių autorių kūriniais. Konkursą inicijavusi leidykla „Alma littera“ tris geriausius konkurso kūrinius išleis atskiromis knygomis. Specialios konkurso komisijos nutarimu jomis tapo Dainos Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči“, Ilonos Ežerinytės „Sutikti eidą“ bei Lauros Varslauskaitės „Mano didelis mažas aš“. Geriausią šio trejeto kūrinį bei jo autorių, kuriam atiteks 2900 EUR apdovanojimas, lygiomis teisėmis su komisija rinks ir Lietuvos moksleiviai.