Knygos | Autoriai
Krepšelis
Prekių:0
Pradžia Pranešimai spaudai

Pranešimai spaudai

 • 2017-04-24Menininkės D. Jazgevičiūtės romane – intymi trijų žmonių drama mirties akivaizdoje

  Kartais skaudūs, pagrindą iš po kojų išmušantys įvykiai priverčia stabtelėti ir iš tiesų įvertinti, kad buvimas šioje Žemėje – pats nuostabiausias dalykas. „Tik išgirdę vėžio diagnozę, suprantame, koks trapus yra mūsų pasaulis – nublanksta kelionių, atostogų džiaugsmai, į antrą planą pasitraukia artimieji, draugai, pažįstami“, – taip teigia debiutinį romaną „Netikėta pažintis“ parašiusi garsi Lietuvos menininkė, keramikė Danutė Jazgevičiūtė. Jautri ir drąsi leidyklos „Alma littera“ išleista knyga skaitytojams atskleidžia intymią trijų žmonių dramą mirties akivaizdoje.

 • 2017-04-20G. García Márquezo kūryba Lietuvoje atgimsta naujai

  Vienas garsiausių Kolumbijos rašytojų ir Nobelio literatūros premijos laureatas Gabriel García Márquezas pažįstamas bene kiekvienam. Viso pasaulio skaitytojus įtraukęs į „magiškojo realizmo“ kupinus pasakojimus, jis neabejotinai laikomas vienu įtakingiausių XX a. autorių. Praėjus kiek mažiau nei trejiemsmetams po rašytojo mirties, leidykla „Alma littera“ naujai perleidžia autoriaus knygų seriją, kuri pasipildys ir Lietuvoje dar neleistomis rašytojo knygomis. Tačiau ypatingai ši naujiena turėtų pradžiuginti G. García Márquezo gerbėjus: „Šimtas metų vienatvės“ perleista su visiškai nauju vertimu, o visa knygų serija - nauju dizainu.

 • 2017-04-12Viena skaitomiausių užsienio rašytojų pristato savo pirmąją trilogiją

  Du milijonai visame pasaulyje parduotų romanų kopijų, į daugiau nei 20skirtingų kalbų išverstos knygos ir artimi ryšiai su pačiu Velso princu Čarzlu. Ir tai – tik keli faktai apie lietuvių itin mėgstamą Didžiosios Britanijos rašytoją Santą Montefiore. Per gyvenimą susipažinusi su ne viena garsenybe, daug keliavusi, o dalį gyvenimo praleidusi Argentinoje, rašytoja savo romanais sugeba prikaustyti ilgam. Tai įrodo ir neblėstantis Lietuvos skaitytojų susidomėjimas – šiuo metu lietuviškai išleidžiamas jau 12-as rašytojos romanas. „Meilės ir karo dainos“, kurį išleido leidykla „Alma littera“, yra pirmosios Santa Montefiore trilogijos pradžia.

 • 2017-04-06Esminis pokytis: paauglių literatūra išgyvena renesansą

  Dar prieš keletą metų buvo dažnai pabrėžiama, kad paauglių literatūra Lietuvoje – skurdi, ir jog be verstinių autorių skaitytojai beveik negauna kokybiškų kūrinių. Tad kovodama su kokybiškos literatūros paaugliams trūkumu, leidykla „Alma littera“ prieš trejus metus paskelbė pirmąjį šalyje paauglių ir jaunimo literatūros konkursą. Jo metu trys geriausiais išrinkti kūriniai išleidžiami atskiromis knygomis, o vienam geriausiam, įteikiama 2900eurų premija.