Knygos | Autoriai
Pradžia Autoriai Ian Caldwell

Ian Caldwell

Apie autorius

Ianas Caldwellas ir Dustinas Thomasonas užaugo Vašingtono priemiestyje ir buvo geriausi draugai nuo aštuonerių metų, tačiau baigę mokyklą draugai įstojo į skirtingus universitetus. Ianas Caldwellas Prinstono universitete studijavo istoriją, o jo draugas Dustinas Thomasonas - Harvardo universitete mediciną. Vos gavę universiteto diplomus, draugai ėmėsi rašyti romaną „Ketverto taisyklė“. „Parašyti romaną – tai buvo pirmas dalykas, kurį vos baigę universitetus norėjome padaryti, kol dar nesiėmėme skirtingų darbų. Tai buvo sena mūsų svajonė. Mes susipažinome būdami aštuonerių metų ir per keturiolika metų tiesiog įpratome kartu rašyti. Nesvarbu, ar tai buvo trečios klasės pjesės, ar mokyklos baigimo kalbos. Rašyti kartu mums buvo įprasta ir natūralu. Juk kitaip nebūtume užstrigę šešeriems metams prie „Ketverto taisyklės“, - teigia Dustinas Thomasonas. Mintis parašyti tokį romaną pirmiausia šovė į galvą studijuojančiam istoriją Ianui Caldwellui, kuris tuomet Princetono universitete lankė seminarą, skirtą Renesanso laikų menui, mokslui bei muzikai. Šis kursas taip jį suintrigavo, tad Ianas Caldwellas iš karto paskambino savo geriausiam draugui Dustinui Thomasonui. Draugai ilgai ruošėsi rašyti knygą.

Vis dėlto drauge rašyti knygą buvo nelengva. Baigę universitetą pirmuosius tris mėnesius draugai praleido rašydami Iano tėvų namo rūsyje, tačiau vėliau darbą tęsė susirašinėdami elektroniniu paštu bei susiskambindami. „Buvome pasiskirstę skyrius, kuriuos turėjome parašyti, - sako Thomasonas, - tačiau pastebėjome, kad stigo tęstinumo bei nuoseklumo, mat du žmonės rašė skirtingus romanus, kurių tik siužetas panašus. Taigi mes supratome, jog privalome sudaryti griežtą planą, kad galėtume išlaikyti kūrinio nuoseklumą. Tačiau vis dažniau mus apimdavo neviltis ir nusivylimas, nes trijų mėnesių projektas tęsėsi kelerius metus. Kartais būdavo sunku neprarasti noro rašyti“. „Vis dėlto gerai, kad neviltis mus užklupdavo ne vienu metu. Visada vienas iš mūsų būdavo labiau užsidegęs rašyti ir tarsi užkrėsdavo optimizmu kitą.“ - prisipažįsta Caldwellas.

Iš pradžių knyga buvo atmesta kelių leidėjų, kol po daugelio perrašymų ji buvo pasirinkta spausdinti, o rašytojus pribloškė knygos populiarumas.

„Mes negalvojome apie tai, kas atsitiks, kai knyga bus išleista. Džiaugėmės tik viltimi, kad mūsų darbas galbūt išvys dienos šviesą. Visa tai, kas atsitiko jau išleidus knygą - tik nelaukta sėkmė,“ – teigia Caldwellas. Pasirodžius knygai sekė įvairūs pristatymai televizijos programose, sveikinimai iš „Da Vinčio kodo“ autoriaus Dano Browno.

Daugelis romaną „Ketverto taisyklė“ lygina su Dano Browno romanu „Da Vinčio kodas“, Umberto Eco romanu „Rožės vardas“ bei Donna Tartt romanu „Slapta istorija“, tačiau „Ketverto taisyklės“ autorius tokie palyginimai netgi džiugina: „Tai puikūs autoriai! Dano Browno romanas „Da Vinčio kodas“ nebuvo išleistas iki mums pabaigiant romaną, o Umberto Eco romanas „Rožės vardas“ bei Donna Tartt „Slapta istorija“ buvo mūsų įkvėpimo šaltiniai 1998-iais, kai tik pradėjome rašyti šį romaną,“ - teigia autoriai.

Apie knygą. Romano „Ketverto taisyklė“ ašis - paslaptingos Renesanso laikų knygos „Hypnerotomachia Poliphili“ šifravimas. Šią knygą ima tyrinėti keturi gabūs Prinstono universiteto studentai. Ianas Caldwellas neneigia, kad knygoje yra ir autobiografinių motyvų, susijusių su Prinstono universiteto gyvenimo detalėmis.

Paslaptingasis „Hypnerotomachia Poliphili“  tekstas – tai ne autorių fantazijos vaisius, o realiai egzistuojanti knyga, kuri buvo išleista Venecijoje 1499 metais. Paslaptingasis kūrinys iliustruotas žaviais medžio raižiniais bei parašytas įvairiausiomis kalbomis: graikų, hebrajų, lotynų. Tekste gausu išgalvotų žodžių, slaptų šriftų, atskleidžiančių, kur ieškoti paslėptų Romos lobių. Mokslininkai nesiginčija, kad knygoje „Hypnerotomachia Poliphili“ glūdi paslapčių. Nesutariama tik dėl to, kiek tų paslapčių yra.

Viena iš „Hypnerotomachia Poliphili“ mįslių – kas yra šios knygos autorius. Šifruodami tekstą, jaunuoliai išsiaiškina, kad „Hypnerotomachijos Poliphili “ autorius – paslaptinga figūra - Francesco Colonna. Jis mini „ketverto taisyklę“, kurią būtina išsiaiškinti, kad atsivertų likusi teksto dalis. Studentai stengiasi suprasti, kaip turėtų būti naudojama ši taisyklė. Deja, autoriai romano pavadinimą aiškina dvejopai, nes, kita vertus, „ketverto taisyklė“ susijusi tiesiog su keturių draugų bičiulyste. „Ketverto taisyklė“ daug aiškesniu būdu nei pati „Hypnerotomachia Poliphili“ tiria žmonių santykius. „Hypnerotomachia Poliphili“ - tai kartais tarsi veidrodis, atspindintis studentų, artėjančių prie suaugusių gyvenimo, sprendimus bei pasikeitimus.

Parengta pagal straipsnius interneto tinklapiuose: randomhouse.com, readinggroupguides.com, bookreporter.com, Barnes & Noble.com, theage.com.au ir kt.

Nuotrauka Oliver DelFosse

Ian Caldwell knygos

Lankytojų atsiliepimai

Rašyk savo komentarą